Zajímavosti

3 důvody, proč se na svět usmívat

Kdo by neznal staré rčení: veselá mysl, půl zdraví. Toto tvrzení je nejen prověřené mnoha generacemi, ale za pravdu mu dávají i odborníci. Smích má zkrátka na náš organismus doslova blahodárné účinky, prospívá nejen duši, ale i tělu. Takže, v rámci zachování svého zdraví, byste se měli naučit smát hodně a často. Že nemáte důvod? Nesmysl, vždycky se nějaký najde.

Zajistíte si delší život

O tom, že smích prodlužuje život, není pochyb. Má totiž řadu pozitivních účinků na naše zdraví, a to nejen na to psychické, ale i na fyzické. Posiluje imunitu, prospívá srdci, snižuje krevní tlak i hladinu cukru v krvi, redukuje stres a tlumí bolest, protože se při něm vyplavují endorfiny. Pozitivní přístup k životu navíc minimalizuje rizika úmrtí na rakovinu, srdeční choroby nebo mrtvici.

Vykouzlíte lepší náladu

Máte za to, že je úsměv pouze odrazem dobré nálady? Tak to jste na velkém omylu. On sám vám totiž může dobrou náladu přivolat. Takže, jestli se cítíte pod psa, jste unavení, vyčerpaní, zamračení a nic se vám nedaří, zkuste se usmát. I pomocí výrazu tváře totiž můžete oklamat svou mysl – mozek vyplaví hormon endorfin a zlepší vám tak náladu. Uvidíte, že to funguje, a to bez ohledu na to, jestli je úsměv spontánní nebo simulovaný.

Budete krásnější

Usmívající člověk prostě vypadá lépe – mladší, krásnější, přístupnější, sympatičtější, sebevědomější. Vyzařuje totiž pozitivní sílu, a tak doslova přitahuje ostatní. Úsměv by ovšem nemělo nic kazit, nepodceňujte proto pravidelnou ústní hygienu. Kromě zubního kartáčku investujte i do dalších dentálních pomůcek. Dobrou službu vám prokážou mezizubní kartáčky, dentální nitě a ústní vody, které dokonale vyčistí veškeré prostory. A to včetně těch, kde se tak rády usazují bakterie, které jsou příčinou nejrůznějších problémů. Právě ony totiž stojí za vznikem zubního kazu i za nebezpečnou paradontózou. Klíčem ke zdraví vašeho chrupu je nejen správná každodenní péče, ale i pravidelné preventivní prohlídky, zamiřte proto do zubní ordinace dvakrát ročně. Ušetříte si tak spoustu trápení i bolesti a můžete se bez obav usmívat na celý svět!

Komentáře