Zajímavosti

3 důvody proč začít běhat

Běhání je prospěšné nejen pro tělo, ale také pro duši. Že už jste tohle slyšeli hodně krát, ale pořád jste se nepřinutili jít běhat? Tak po přečtení dnešního článku si možná obujete tenisky a vyrazíte ven.

Na věku a ani vaší velikosti nezáleží

Máte pár kilo navíc? Myslíte si, že byste nebyli schopni běhu? Omyl. Pomalého běhu nebo rychlé chůze je schopen každý. Můžete si ho totiž naplánovat přesně, jak chcete. Záleží jen na vás jak dlouho, jak rychle a kolik uběhnete. Je to zkrátka sport pro každého. A pokud vás ani tenhle argument nepřesvědčil, myslete na to, že ať běžíte sebepomaleji, pak jste rychlejší než ti všichni, co leží na gauči.

Běh je nejlepší spouštěč dobré nálady

Nemáte náladu, jste smutní a cítíte se v depresi? Pak vyrazte běhat. Po této aktivitě se totiž budete cítit uvolněně, šťastně a zrelaxovaně. Při běhání se vám budou vyplavovat hormony štěstí. Běh pomáhá zkrátka zlepšit psychickou kondici i náladu.

Pozitivně ovlivní vaše tělesné zdraví a zhubnete

Je jasné, že pravidelným běháním si zlepšíte kondici. Je dokázáno, že běh má také kladný vliv na lidskou imunitu. Pokud si budete pravidelně dopřávat aktivitu na čerstvém vzduchu, budete silnější i odolnější vůči nemocem. Další nespornou výhodou běhu je hubnutí. Jedná se o aerobní aktivitu, která pomáhá spalovat tuky. Běhání v tepové frekvenci 120-140 tepů za minutu nastartuje spalování. Což je opravdu skvělé, k běhání ale budete muset přidat i správné stravovací návyky. Bez těch to nepůjde.

Komentáře