Zajímavosti

Baterie do notebooku

baterie do notebooku

S příchodem přenosných elektronických zařízení začala bezesporu nová éra uživatelského komfortu v elektronice. Zbavili jsme  se doslova přes den závislosti na pevném připojení k elektrické síti. Bez velkokapacitních baterií, které “pohání” všechny naše zařízení od mobilních telefonů přes notebooky si dnešní život již nedokážeme představit.

Zlobí baterie do notebooku?

Známe to asi všichni. S novým notebookem je výdrž baterie skvělá. Můžeme mnoho hodin pracovat nebo si užívat zábavy, aniž bychom musely myslet na dobíjení.  Výkon  však s časem a jejím postupným využíváním klesá a nakonec se baterie v notebooku může stát zcela nepoužitelnou. Jak si počínat v případě, že cítíme že výdrž akumulátoru klesla pod hranici “vyhovuje”?

Prakticky nám zbývají tři varianty jak postupovat.

•    Z notebooku nám zůstane stolní  PC.  Je to sice extrémní řešení, ale notebook vyžaduje již stále připojení k elektrické síti.
•    Zakoupíme notebook nový.
•    Pořídíme si do notebooku nový akumulátor.

První dvě varianty vyloučíme a vrhneme se na tu nejlogičtější a to pořízení nového akumulátoru.

Jak a kde pořídit akumulátor do notebooku?

Před samotným nákupem doporučujeme zjistit si přesný typ baterie. Označení nalezneme s jistotou na samotné baterii případně v manuálu k notebooku. Pokud si ani tak nejste jisti, budete při výběru potřebovat odbornou radu. Pokud jste se rozhodli nakupovat na eshopu, nevybírejte jen podle ceny ale dejte jistě na doporučení ostatních zákazníků – sledujte recenze. Mezi kvalitní obchody patří bezesporu www.aku-shop.cz. K dnešnímu datu se může pochlubit více než tisícem pozitivních recenzí. Při výběru baterie můžete využít inteligentní filtry nebo jen prostě a jednoduše zavolat pro radu.

V sortimentu naleznete akumulátory pro širokou škálu značek. Vybírat můžete mezi bateriemi do notebooků HP, které jsou oblíbeny zejména pro práci. Nezapomnělo se také na “lidovější” značky. Baterie do notebooku Acer nebo Lenovo jsou tak zastoupeny také v hojném počtu.

Přejeme spokojený výběr!

Komentáře