Zajímavosti

Dejte svým nehtům maximální péči

Každá z nás touží po dokonalých nehtech, avšak jen některé měly to štěstí a mají krásné a pevné od přírody. Většina z nás zkrátka patří spíše k těm ženám, kterým moc nerostou, třepí se a lámou. Naštěstí je zde řešení, a tím je modeláž nehtů. Možná si říkáte, že se vám za modeláž nechce utrácet velké peníze v salónu, avšak i tenhle problém je vyřešen. Můžete si krásné nehty vytvořit doma. Potřebujete k tomu pouze základní vybavení, do kterého investujete jen jednorázově.

Co všechno k modeláži nehtů budete potřebovat?

Věřte, že se rozhodně neobejdete bez UV lampy, která slouží ke zpevnění gelu. Na trhu je mnoho UV lamp lišících se od sebe především výkonem. K dostání jsou ve variantách s různým počtem žárovek – s jednou, čtyřmi nebo i s šesti. Samozřejmě je logické, že čím více žárovek v lampě je, tím je výkon vyšší. Důležité je i myslet na to, že zhruba po 300 hodinách práce se musí žárovky vyměnit. Některé modely ovšem vydrží i častější používání. Výhodou UV lampy je celkem nízká pořizovací cena a vysoká kvalita. Vybírat můžete z celé řady designu, tvaru, barev i vybavením. Některé mohou obsahovat LCD displej, zabudovaný ventilátor nebo časovač.

Uv-lampa

Na trhu jsou také LED lampy, ve kterých mají žárovky mnohem delší trvanlivost a hosdí se spíše k profesionálním účelům. LED lampa má nízkou spotřebu energie a je bezúdržbová. Dlouhá životnost je kompenzována vyšší pořizovací cenou. K domácím účelům vám však skvěle postačí UV lampa.

Skvělou práci odvedou i gel – laky

Jestliže byste nechtěla investovat do lampy a přesto byste chtěla mít krásné a upravené nehty, jako gelové, pak je pro vás řešením gel – lak, který je revolučním přípravkem pro úpravu nehtů. Gel – laky představují kombinaci snadné manipulace jakou klasického laku, a přesto přinášejí odolnost jako u nehtů gelových. Tento typ laku se hodí jak na vaše upravené přírodní nehty, stejně jako na finální úpravu modeláže nehtů. Gel – laky mají intenzivní barvy i vysoký lesk, který vydrží v původním stavu bez jakýchkoliv problémů až tři týdny. Nemusíte se bát ani toho, pokud vás barva omrzí. Stačí totiž namočit prsty do speciálního přípravku a zhruba po 10 minutách jsou vaše nehty odlakovány. Laku se zbavíte i použitím odlakovače s acetonem. Nehty tak budou připraveny k další úpravě.

gel-lak

Díky parafínové vaně budou vaše ruce jako v bavlnce

Hezky pěstěné nehty nejsou jen záležitostí hezky tvarovaných a modelovaných nehtů. Jejich vzhled ovlivňuje i následná péče. Skvělou pomůckou, která zajistí to, že budete mít vždy krásné nehty je parafínová vana, kterou můžete mít rovněž doma. Jedná se o speciální zařízení, díky kterému můžete dopřát parafínovou lázeň nejen svým rukám. Rozehřátý parafín má mnoho kladných účinků. Promašťuje kůži, tím ji změkčuje i zjemňuje. Působí blahodárně i proti jejímu stárnutí, odstraňuje odumřelou kůži a napomáhá hojení. Koupením parafínové vany získáte profesionální péči, kterou si budete moc dopřávat, kdy budete chtít.

Komentáře