Zajímavosti

Granitový dřez

Granitový dřez je vyroben z ušlechtilého materiálu, který se používá především k výrobě dřezů a dřezových baterií. Pojďme se nyní podívat na jeho výhody a nevýhody.

Krásný a moderní vzhled

Asi každému, kdo předělává nějakou část svého bydlení, jde vždy hlavně o to, aby „to vypadalo hezky“. Platí to i v případě výběru kuchyňské linky nebo dřezu. Granitový dřez se dnes vyrábí ve spoustě barev a odstínech. Vyberete si tedy zaručeně do každého typu kuchyňské linky.

Kvalitní materiál především

Stejně jako to platí u všech druhů dřezů, čím nižší cena, tím může být výrobek ošizen na kvalitě. Platí to i v případě granitových dřezů. Opravdový granit by měl být směsí kameniva a tvrdého polymethylakrylátu. Tím zaručuje pevnost a odolnost dřezu vůči promáčknutí, proříznutí nebo jinému typu poškození běžným používáním. Bohužel i tady platí, že někteří výrobci rádi na výrobě ušetří. Proto se můžete setkat s méně odolnými materiály, označenými jako granitový dřez. Nejčastěji výrobci používají různé levnější plasty, kdy vzhled granitu pouze napodobí nebo použijí jiný kov a povrch imitací granitu pouze nastříkají. Než tedy granitový dřez koupíte, zeptejte se na původ materiálu u prodejce. Sami si pak můžete materiál ověřit poklepání, škrábnutím nebo si požádat na prodejně o řez dřezem. Čím levnější produkt, tím spíše se může jednat o napodobeninu než o pravý granit.

Snadný na údržbu

Kromě toho, že granitové dřezy dobře vypadají, mají ještě další velkou výhodu. Tou je podstatně snazší údržba než u jiných typů dřezů. Tím, že je granitový povrch hrubší, nenechává na něm voda viditelné kapičky ani fleky po utírání. Samozřejmě je potřeba používat speciální čisticí prostředky právě pro granit. Zapomeňte také na drhnutí hrubými předměty, jako je například drátěnka. Tím byste mohli povrch dřezu nenávratně poškodit. Někteří výrobci také obohacují materiál o antibakteriální složky, takže se nemusíte obávat ani množení nepříjemných bakterií.

Cena versus funkčnost

Jak bylo již výše zmíněno, cena odpovídá kvalitě materiálu. Neznamená to ale, že nemůžete kupovat granitové dřezy v akčních nabídkách. Pokud víte, že konkrétní specializovaná prodejna nabízí kvalitní výrobky, směle do toho. Vyhýbejte se spíše nákupům z neprověřených internetových obchodů. Právě tam může číhat ta past nekvalitního materiálu. Pokud ale chcete do své kuchyně pořídit opravdu kvalitní a funkční granitový dřez, nebojte se do něj investovat. Uvidíte, že se vám to vyplatí.

Komentáře