Zajímavosti

Historie i budoucnost Pokeru

texas_holden_poker

Poker je karetní hra pro 2 až 10 hráčů, který se vyvinul v USA a ve 20. století zde získal takovou podobu, jakou známe dnes. Ovšem jeho historie sahá až do 19. století, a jeho původ vlastně není přesně dodnes znám. Předpokladem je, že vychází z irské hry Pocat, francouzské hry Pocque, nebo německé Pochspiel. Hra, která byla nejvíce oblíbená v podsvětí, se velmi rychle rozšířila na veřejnost, a roku 1970 vznikla největší série pokerových turnajů World Series of Poker (WSOP), která je označována za jeho světový šampionát. Vůbec nejoblíbenější odnoží pokeru od doby, kdy spatřil světlo světa, je Texas holdem poker. Sláva pokerové hry se šířila rychle, a začátkem 21. století začaly vznikat další a další série turnajů. V tomto období se také začal masivně rozšiřovat online poker, který vtáhnul do hry ještě více lidí.

Jak hrát poker?

Tato hra se hraje zpravidla s francouzskými kartami, a jejím cílem je vybudovat jednu z mnoha herních kombinací. Ty vždy rozhodují o ztrátě či zisku. Rozhodující pro hru je také taktika, takzvané blufování a předstíraná sebejistota. V nejoblíbenější variantě Texas holdem dostává hráč do ruky dvě karty a na stůl posupně vykládá pět společných karet. Hra se točí kolem vkladu, jeho dorovnávání, rozdávání i vykládání karet. Vyhrává nejsilnější kombinace pěti karet ze sedmi. Samozřejmě, že pravidla hry jsou složitější, avšak ne zase tak složité, aby se je nemohl naučit úplně každý. Tento fakt podtrhuje i to, že Češi jsou v této hře velice úspěšní.

Nejjednodušší způsob hraní – poker online

Pokud toužíte i vy po tom stát se machrem v pokeru a to ať v tom online, nebo „normálním“, není nic jednoduššího, než ho začít hrát. Možná kdysi byste si lámali hlavu s tím, kde, kdy a hlavně proti komu. Dnes stačí jen otevřít internet, a začít hrát online poker. Na internetu vám poker zdarma umožní zdokonalovat se v této hře, až dospějete do stádia, kdy se zaregistrujete na pokerstar.com, a budete se utkávat s dalšími znalci a „umělci“ této hry. Pojďte i vy zkusit vyhrát milion, stejně jako se to podařilo českému hráči s nickem Tornádo 111! Tento miliónový jackpot padl podruhé, a to v rámci promo akce $1 Million Spin & Go v herně PokerStar. Prvním šťastlivcem byl třiatřicetiletý Rus s nickem sss66666. Zkrátka nikdy nebylo jednodušší proklouznout do tajů pokeru, zdokonalovat se a vyhrát!

Poker online
Poker online

Komentáře