Zajímavosti

Hudba, to je potrava pro duši, už ta vaše snídala?

Já vím, že se to říká i o četbě, ale hudba je něco, co vás povznáší. Hudba vám zlepší náladu, vytrhne vás ze stereotypu všedních dní a pomůže i z deprese a špatné nálady. Protože každý jsme jiný a máme rádi něco jiného, existuje velké množství různých hudebních žánrů, aby si každý našel to pravé právě pro něj.

Vyberou si starší i mladí

Zejména starší generace je fascinována lidovými písněmi, takže nejraději poslouchají folklorní tělesa nebo dechovky, při kterých se těm mladších všechno ježí. Střední generace je velmi rozličná, zde najdete fandy jazzu, rockové hudby i folku či country, ale mnohdy její příslušníci nepohrdnou ani popem. Mladší generace je ovlivněna logicky tou střední, obecně ale jde často o hudební experimentátory, kteří zkouší stále něco nového, protože obyčejný rock nebo pop je nudí. Vrací se k hip-hopu, zkouší punk, ska nebo další směry a kombinují je rádi mezi sebou.

Kabáti
Kabáti

 

Napříč všemi generacemi je stále populární česká kapela Kabát, která se drží v popředí českých hitparád a na výsluní zájmu fanoušků již řadu let. Také díky tomu, že skupina stále vydává nová alba, je pro posluchače zajímavá. Pro znalce je tu nová kolekce starších alb Original Albums Vol. 1, která zahrnuje čtyři výrazná alba: MÁ JÍ MOTOROVOU, DĚVKY TY TO ZNAJ, COLORADO a ZEMĚ PLNÁ TRPASLÍKŮ. Další významnou českou kapelou jsou také Tři sestry, které loni oslavily 30 let působení na české hudební scéně a k té příležitosti vydala skupina dvojalbum, které mapuje největší hity, které v průběhu kariéry vznikly.

Co se týká novinek, nepatří sem ale zdaleka pouze česká tvorba, zahraniční interpreti rovněž vydávají nová alba, velmi známou je skandinávská skupina Roxette. Ke svým třicetinám nadělila sobě a především fanouškům nové album s názvem Good Karma.

 

Roxette
Roxette

Komentáře