Zajímavosti

Jack Daniel’s – alkohol, který musíte ochutnat

jack_daniels_honey

K létu neodmyslitelně patří slunce, relax, dovolená a taky pořádání zahradních i jiných párty s kamarády. Vychlazené pivko, letní koktejly, drilované maso….zkrátka i takhle vypadají letní dny. Pokud ovšem neholdujete jen pivu a rádi si dáte něco „lepšího“ máme pro vás skvělý tip, a tím je whiskey Jack Daniel’s. O Jackovi každý z vás určitě už slyšel, minimálně v reklamě. Avšak ne všichni vědí, odkud tento skvělý alkohol pochází a jaká je jeho historie. A právě proto se o tom můžete dočíst v dnešním článku.

Tennessee whiskey

Jediné místo, kde se Jack Daniel’s vyrábí je stát Tennessee. Přesně tedy v malém městečku v tomto státu  – Lynchburgu. Úsměvné pro vás možná bude, že právě tady trvá od roku 1909 prohibice na alkohol, takže zde žádné alkoholické nápoje nekoupíte, a i kdyby se vám to podařilo, nesmíte je konzumovat na žádném veřejném místě.

Jack pracoval v lihovaru již od dětství

Jack Daniel’s začal v sedmi letech pracovat v lihovaru u pastora Dana Calla, a ve svých třinácti letech tento lihovar na výrobu whisky převzal. Chopil své příležitosti a provedl nezbytné kroky k tomu, aby se tato značka stala světově známou. V roce 1866 si svůj lihovar zaregistroval a tím docílil toho, že patří k nejstarší americké registrované palírně. Jedinečnou chuť této whiskey dodává prolévání třímetrovou vrstvou dřevěného uhlí z javoru cukrodárného, a to již po sedm generací.

Jedinečná chuť Jack Daniel’s Honey

Jack není jen klasický likér, ale obohacením o pravý med z Tennessee vznikl také Jack Daniel’s Honey, který je v souladu s tradicí, kvalitou i charakterem známé whiskey. Jeho nasládlou medovou chuť doprovázenou vůní i tóny skořice a zakončenou aroma ořechů si zkrátka nesmíte nechat ujít. Ať už znáte klasického Jacka, nebo ne, uvidíte, že si toto netradiční spojení zamilujete. Tennessee whiskey totiž jednou ochutnáte a již nemůžete jinak. Věříme, že nejlépe vám bude chutnat vychlazený na teplotu 180 C, přesně tak, jak to doporučuje jeho výrobce.

Alhokol.cz = velký výběr a skvělé ceny

A ještě poznámka nakonec. Za opravdu skvělé ceny ho koupíte na alkohol.cz, kde na vás čekají i různé druhy šampaňských vín, aperitivy, koňaky, giny, skvělé rumy, velký výběr tequil i vodek. Zkrátka všechno na co byste mohli mít při vašich skvělých párty „chuť“.

Komentáře