Zajímavosti

Jaká psí plemena jsou vhodná do rodiny s dětmi?

Rhodeský ridžbek

Pořízení nového pejska by určitě nemělo být záležitostí, kterou odbudete během pěti minut během večeře, ale důležitým krokem, který je potřeba důkladně zvážit. Chcete-li pejskem udělat radost svým dětem, je výběr vhodného plemene o to důležitější. Bojová plemena pravděpodobně z potencionálního seznamu vynecháte, jakého pejska tedy k dětem pořídit, pokud nemáte žádné zkušenosti?

V prvé řadě byste si měli ujasnit, co od nového psího kamaráda očekáváte. Jaký byste preferovali charakter, jaký vztah by měl mít k dětem, vhodnost jednotlivých plemen do bytu či na zahradu, velikost, náročnost psí srsti na údržbu apod. Také by nebylo od věci zvážit časové možnosti vaše nebo vašich odrostlejších dětí, aby později nedošlo k obligátním hádkám o venčení vašeho mazlíčka.

Nechte si poradit od odborníků

Jako začínající chovatelé byste se měli poradit se zkušenými majiteli psů nebo veterinárními lékaři, nasbírat od nich zkušenosti a nebát se řídit se jejich radami. Existuje spousta odborné literatury a internetových stránek, kde se dozvíte mnoho užitečných informací, nejcennější rady ale většinou získáte přímo od pejskařů.

Při výběru pejska je velmi důležitý fakt, jaké má dané zvíře geny. Pokud otec štěňátka neměl rád děti a matka zemřela ve dvou letech na rakovinu, jejich potomek nebude úplně vhodným kandidátem na nového člena vaší rodiny.

Ridžbek nebo bernský salašnický pes?

Ujasníte-li si vaše požadavky a priority, čeká vás samotný výběr plemena psa. Dáváte-li přednost většímu psovi, ideální volbou k dětem je např. rhodeský ridžbek, který je schopný se bez problémů přizpůsobit potřebám svého páníčka.

Rhodeský ridžbek
Rhodeský ridžbek

Neuděláte chybu ani s bernským salašnickým psem, jedním z nejvěrnějších společníků člověka. Ať už se rozhodnete jakkoliv, odhodlání investovat své city do němé tváře nebudete litovat.

Komentáře