Zajímavosti

Když se nedá jezdit na kole, tak se pusťte do zimních sportů

Máme to štěstí, že bydlíme v oblasti, kde se střídají čtyři roční období – v každé době se totiž můžeme věnovat jinému druhu sportu a užívat si tak všestrannost, která se nám nabízí. Venku se začíná ochlazovat a o slovo se hlásí pomalu, ale jistě zima. Mnoho lidí v tomto období uklízí své kolo a usedá na pohovku s pocitem, že teď už se zkrátka venku moc sportovat nedá. A to je samozřejmě špatně, protože i v zimě se dá užívat aktivního pohybu venku. Zima je skvělým obdobím, kdy se lze naplno věnovat hned několika populárním zimním sportům a to ať samostatně, s partou kamarádů, nebo s členy rodiny.

Užijte si zimu naplno

 

Alpské lyžování – patří k nejrozšířenějšímu a nejstaršímu sportu, které původně sloužilo k dopravě. V České republice jsou jeho počátky datovány od roku 1887, kdy tohoto roku zakládá Josef Rössler-Ořovský první lyžařský kroužek v Praze a je také prvním Čechem, který sestrojil první dva páry ski za první republiky. Od této doby uplynulo mnoho let a lyžování se dostalo na špičkovou úroveň. Tento druh sportu je milován mnoha lidmi a to také díky tomu, že technologie výroby lyží jde stále kupředu. Už nejde o žádné dřevěné ski, ale o unikátní sjezdové lyže mnoha značek, druhů i kvalit. Mezi opravdové špičky patří například sjezdové lyže Head, Atomic, Dynastar, Salomon a podobně.

Snowboarding – první pokusy o „surfování“ na sněhu se objevily v USA již v roce 1920, ale za zlomový je pro tento oblíbený sport rok 1965, kdy Sherman Poppen spojil provázkem dvě lyže k sobě. Snowboarding se rozšířil do celého světa a stala se z něho nejen oblíbená zábava převážně mladší generace, ale i Olympijská disciplína.

Běh na lyžích – je sport, který nejenže formuje postavu a aktivuje až 90% svalstva celého těla, ale je to způsob jak příjemným, pohodovým způsobem relaxovat a poznávat krásy hor i okolní krajiny. V Norsku se první běžkařské závody uskutečnily v 17. století, aby se pak mohly rozšířit do střední Evropy v roce 1893 a až roku 1924 byly na programu Olympijských her v Chamonix.

V zimě si ale stejně dobře jako lyžování či běžkování můžete užít například skialpinismus, nebo snow-walk, protože i tyto sporty v sobě mají ukryté krásy, které stačí pouze objevit.

harfa_sport

Sjezdové lyže prvotřídních značek

 

Pokud nevíte, kde nakoupit lyžařskou výbavu, vydejte se do Harfa sportu na Praze 9, nebo do jejich druhé pobočky v Plzni, protože sjezdové lyže Praha vám nabízejí zboží těch nejlepších značek s obrovským výběrem nejen lyží, ale také celé výbavy k provozování zimních sportů. Jestliže přece jenom nechcete mít se zimou nic společného a jste zastánci cyklistiky, tak i pro vás je Harfa sport skvělou volbou, protože se zabývají i prodejem a servisem kol předních značek jako jsou Scott, Specialized nebo Rock Machine. Vyberte si nejvhodnější sport pro vás a uvidíte, že pohyb je skvělý!

Komentáře