Zajímavosti

Kings of Leon

kings of leon

King sof Leon je rocková skupina, která je složena ze tří bratrů a bratrance ze Mt. Juliet ve státě Tennessee. Pohybují se mezi žánry Southern rock, indie a blues. Velké množství fanoušku především v Evropě jim zajistilo jejich první a druhé album, které bylo velmi kladně hodnoceno kritikou.

Bratři strávili mnoho času v mládí cestováním po americkém Jihu s jejich otcem, cestujícím kazatelem a jejich matkou, která je učila, když nebyli ve škole. Po rozvodu rodičů se bratři přestěhovali do Nashvillu a v roce 1999 založili skupinu s jejich bratrancem Matthewem. Jejich hudba je ovlivněna náboženskou výchovou, jejich jižanskými kořeny a a také ostatními muzikanty, kteří hráli na bicí. Jejich start započal s albem Youth and Young Mandhood. Tímto albem si zajistili hvězdnou popularitu, hlavně mimo Spojené státy a to tím, že byli vybráni populárními rockovými kapelami The Strokes a U2, aby je doprovázeli na jejich tour. Skladba Red Morning Light byla využita pro videu k počítačové hře FIFA 2004 a skladba Holy Roller Novocaine byla využita ve filmu Tallageda Nights.

Jejich druhé album bylo vydáno ve Velké Británii s názvem Aha Shake Hearbreak v r. 2004 s velkým aplausem. Album obsahovalo mix garážového a jižanského rocku. Třetí album bylo nazváno Because of the Times. Album bylo vydáno v květnu r. 2007 ve Velké Británii. A o den později v USA. Albu předcházel single „On call“. Single byl do rádia uvolněn v USA a do prodeje šel ve Velké Británii v březnu 2007. Tuto skladbu můžeme momentálně slyšet na jejich MySpace stránce. V únoru album uniklo na P2P sítě a tak je k dispozici ke stažení jako záložní kopie. Zdroj kopie je neznámý.

Komentáře