Zajímavosti

Kloubní výživa přináší psům spokojenější život bez bolesti

Pro svého čtyřnohého miláčka chce každý jen to nejlepší. Kupujete mu krásné pelíšky, chodíte s ním často ven, krmíte ho kvalitní stravou. Nezapomínáte ale na jeho klouby a kosti? Pejsci totiž mají velmi často kloubní problémy, kterým lze předcházet. A to výběrem správné kloubní výživy.

Proč podávat psům kloubní výživu

K nejčastějším kloubním problémům patří artritidy, artrózy i záněty kloubů. Všechny tyto nemoci způsobují psovi bolest, která ho limituje v jeho aktivním životě. Proto se určitě vyplatí do psa investovat, a podávat mu různé doplňky stravy, vitamíny a léčiva, které by působily jako prevence. Právě prevence je u štěňat a rychle rostoucích velkým plemen nezbytná. Nejčastěji se podávají chondroprotektiva, mezi něž se řadí glukosamin sulfát, MSM, kolagen, chondroitin sulfát nebo kyselina hyaluronová. Tyto látky značně snižují riziko vzniku nemoci, a při léčbě působí kladně v postižených kloubech tím, že zabraňují jejímu rozšíření, zlepšují pružnost kloubní chrupavky, a na celý kloub mají protizánětlivé účinky.

chondrosuper-800x600

Vyberte tu nejvhodnější formu

Kloubní výživa pro psy má mnoho forem. Koupit můžete tablety, prášky nebo tekutou formu. Ve většině případů lidé volí spíše prášek, který se sype přímo do krmiva. Tablety se totiž musí vložit psovi do tlamy, což není vždycky tak jednoduché. Tekutá forma není také špatná, snadno se podává, má jednoduché dávkování a pejskům ve většině případů chutná.

Poraďte se s veterinářem

Pokud si nejste jisti, co je pro vašeho miláčka nejvhodnější, určitě si nechejte poradit od veterináře. Rozhodně nespoléhejte na to, že kloubní výživu a ostatní doplňky stravy nějak nahradíte něčím, co připravíte doma. To se vám nikdy nepodaří. Výhodou je, že některé granule už obsahují látky, které činnost chrupavky ovlivňují, jejich cena je ale vyšší. Avšak rozhodně nic nepodceňujte a do svého čtyřnohého miláčka zainventujte, tím mu totiž dopřejete lepší, pohodlnější i spokojenější aktivní život.

Vhodné produkty koupíte na eshopu mujmazlik.cz, který vám nabízí široký sortiment zboží.

Komentáře