Zajímavosti

Jak na krásný účes v pohodlí domova

Nevíte, jak na krásný účes z pohodlí domova? Představíme vám pár pomocníků, se kterými to hravě zvládnete i bez kadeřníka.

Čeká vás ples, důležitá schůzka nebo rande? Rády byste si na něj hezky upravily vlasy, ale nikdy nedosáhnete krásného vzhledu společenského účesu, který by vám učesaly kadeřnice v salonu? Pokud se vám nechce platit někdy i pěkných pár stovek za profesionální účes, naučte se jej samy doma! Pokud k tomu budete mít správné pomocníky, výsledek bude dokonalý. Co budete k vytvoření krásného slušivého účesu potřebovat?

Fén

Fén je tím nejvíce klasickým elektronickým pomocníkem, který má doma snad každá žena. Fény v dnešní době nabízí vysoký výkon, keramickou ionizační mřížku pro ochranu před zničením vlasů i mnoho stupňů teploty a intenzity vzduchu. Jedním z takových je i fén Orava HD/400 S, který můžete mít při sobě i na cestách, díky sklopné rukojeti. A jak si správně vyfoukat vlasy, aby byly krásně objemné a působily jako lví hříva?

  • Fénujte si vlasy méně horkým vzduchem. Nakonec pro zafixování objemu vyfoukejte vlasy vzduchem úplně nejstudenějším.
  • Fénujte si vlasy ne v předklonu, ale klasicky. Začínejte s tou nejspodnější řadou vlasů, které foukejte přes kulatý kartáč.
  • Přípravky na objem nanášejte ke kořínkům. Jedině tam budou dobře působit.

Kulmy Orava pro neodolatelné lokny

Líbí se vám kudrlinky, ledabylé plážové vlny nebo složitější společenské účesy, které vyžadují natočené vlasy? Natáčení vlasů se nemusíte bát, stačí trocha cviku, a budete mít nádherné lokny raz dva. Patříte však do skupiny žen, které si s kulmou opravdu nerozumí? Pak vám skvěle poslouží kulma Orava K 231-B. Tato kulma vám zajistí dlouhotrvající efekt natočených vlasů, kudrliny budou mít svěží a hydratovaný vzhled a můžete si vybrat, zda si chcete natočit vlasy od obličeje, k obličeji nebo využít automatické střídání směru natáčení vlasů. Kulma Orava K 231-B nabízí 3 možnosti nastavení časovače na volné, pružné a dlouhotrvající kadeře i 3 stupně regulace teploty – 190 ° C, 210 ° C, 230 ° C. Díky této speciální kulmě už na ni nemusíte složitě motat vlasy a tím si popálit ruce! Stačí si nachystat pramen vlasů, které chcete nechat natočit a kulma už si jej sama „vcucne“ dovnitř a natočí jej.

Žehlička na vlasy

Pro krásně uhlazený vzhled vlasů se používá žehlička na vlasy. Žehlička by měla mít destičky z keramiky, aby se vám vlasy tolik neničily. Žehlička na vlasy Orava ZV-205 obsahuje i další výměnné nástavce, díky kterým vlasy natočíte, praktický je i krepovací nástavec, který se využívá pro oživení účesu nebo vytvoření objemu vlasů.

Novinkou na trhu je ionizační kartáč na žehlení vlasů Orava ZVK-206, který pomocí kartáčování vlasů vlasy hezky rovná a díky speciálním hrotům je neničí. Na kartáči si můžete zvolit teplotu od 80 do 230 ° C. Kartáč je opatřen i LED displejem s podsvícením a ukazatelem aktuální teploty. Práce s kartáčem je velmi snadná, vlasy tak můžete mít vyžehlené bez jakékoliv námahy.

Komentáře