Zajímavosti

Kuchyňská baterie

Kuchyňských baterií je na českém trhu opravdu velké množství. Ty se od sebe liší hlavně v ceně, materiálu, velikosti nebo typu ovládání. Pojďme se společně podívat na to, z jakých typů kuchyňských baterií máme na výběr.

Páková baterie

Nejčastěji nabízená kuchyňská baterie je baterie páková. Pryč jsou doby, kdy byly na trhu jediné v nabídce kohoutkové baterie. Ty nahrazuje právě páková baterie. Její hlavní výhoda je vlastně v její jednoduchosti. Díky snadno ovladatelné páce vyberete teplotu vody, páku nadzvednete a teče voda o teplotě, jakou jste zvolili. Díky páce můžete snadno a hlavně rychle regulovat proud nebo teplotu vody, čímž vlastně vodu šetříte. Oproti již zmíněným kohoutkovým bateriím je ovladatelnost těch pákových i méně namáhavá pro ruce.

Kuchyňská baterie se sprchou

Dalším hitem kuchyňských baterií je baterie se sprchou. Ne s klasickou sprchou, kterou máte v koupelně. Na konci výpusti baterie se nachází malá vestavná sprška. To může být velký pomocník nejen do malé kuchyně. Díky ní snadno dopustíte vodu do hrnce, který stojí vedle dřezu, lépe omyjete ovoce nebo ji můžete použít i na čištění samotné linky. Některé spršky jsou schopny se vysunout až o metr a půl.

Vysoké kuchyňské baterie

Vyšší baterie se dnes do kuchyní pořizují zejména kvůli designu. Zejména ty kulaté vysoké kuchyňské baterie vypadají v nové lince velmi luxusně. Jejich výhoda se skrývá v tom, že díky nim nalijete vodu i do vysokého hrnce. Určitě se někomu z vás stalo, že jste si kvůli nízké baterii nemohli napustit vodu do PET lahve. To se vám s vysokou baterií rozhodně nemůže stát.

Nástěnná nebo stojánková kuchyňská baterie?

To záleží podle vašich konkrétních možností. Pokud máte vodovodní trubky zabudované ve zdi, budete muset pořídit nástěnnou baterii, která se instaluje do zdi. Ničemu to sice nevadí a na kráse to vaší kuchyni rozhodně neubere. Problém můžete mít ale v případě, že ji budete chtít časem měnit. Nemusíte totiž sehnat ten správný rozměr. Jednodušší to budete mít rozhodně se stojánkovou baterií. Ta se instaluje rovnou do kuchyňské desky, kde se napojí na vodovodní trubky. Je to asi praktičtější varianta, než nástěnná baterie, také i z toho důvodu, že rozměr nemusí být při výměně baterie stejný a můžete jí desku přizpůsobit.

Komentáře