Videoklipy

Kuřte o něco zdravěji a to díky elektronickým cigaretám

Určitě jste nepřehlédli existenci elektronických cigaret a to ať už kuřák jste, anebo nejste.  Osob, které drží v rukou divnou cigaretu, ze které stoupá dým i v místech, kde by se zrovna kouřit nemělo, stále přibývá a elektronická cigareta se stala součástí mnoha lidí.

Jak působí náplně do elektronických cigaret a samotná e-cigareta?   

 

Toto zařízení bylo vyvinuto a patentováno v roce 2006 v Číně. Do České republiky pak dorazilo nedlouho poté a dnes se distribuuje do mnoha zemí. Principem elektronické cigarety je, že vytváří páru podobnou kouři a to zahřátím kapalné náplně nazývané e-liguid. Tyto náplně do elektronických cigaret jsou většinou založeny na glycerolu nebo propylenglykolu a obsahují aromatické látky. Můžou také obsahovat procento vody, alkoholu i organických kyselin – vše absolutně nezávadné. V neposlední řadě náplně do elektronických cigaret obsahují volitelné množství nikotinu. U běžných e-liguidů je obsah nikotinu 0mg, 6mg, 8mg, 11mg, 16mg, 18mg a nebo 24mg. Při kouření elektronické cigarety nedochází ke spalování, ale pouze k odpařování náplně a tuto páru pak kuřák vdechuje. Chemicky se tedy náplň cigarety nemění, a přestože název je e-cigareta neboli elektronická cigareta, jedná se funkcí vlastně o vaporizér (přístroj, který mění látky kapalné na látky plynné).

Elektronická cigareta
Elektronická cigareta

Výhody elektronické cigarety

 

K hlavním výhodám patří zejména výrazné snížení zdravotních rizik spojených s kouřením klasických cigaret a také velká finanční úspora. Další výhodu ocení hlavně vaše okolí, které neobtěžujete zápachem a kouřem z tabáku a kouření si tak můžete dopřávat i na veřejných místech, kde je to zakázáno. Jako plus můžete brát i to, že snižujete riziko vzniku požárů. Mnoho spotřebitelů si myslí, že e-cigareta je primárně určená pro odvykání kouření, to ovšem není pravda. Je určena pro kuřáky, kteří se své závislosti nemohou nebo nechtějí zbavit, ale kteří mohou své zálibě holdovat jiným a hlavně méně škodlivým způsobem.

Pokud kouříte a chcete změnu, vyzkoušejte elektronickou cigaretu a sami zjistíte, zda si tuto „věcičku“ zamilujete, nebo zůstanete u klasiky.

Komentáře