Zajímavosti

Kvalitní triko by nemělo chybět v žádném šatníku

K nejpoužívanějším kusům oblečení patří bezesporu trika i pánská a dámská tílka. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, od kterého roku se nosí? Nebo kdo je oblékl jako první a z jakého kusu oblečení vůbec pánská trička s krátkým rukávem, ale i ta dámská, vznikla? Pokud ne, pak si přečtěte dnešní článek, ve kterém se dozvíte všechny informace i to, kde pohodlná trika koupit.

Vznikla ze spodního prádla a dnes slaví 104 let

Asi jen málo z vás ví, že dnes tak oblíbená trička vznikla ze spodního prádla. První trika byla součástí uniformy posádky amerických ponorek, což bylo v roce 1913. To znamená, že je jim úctyhodných 104 let. Toto oblečení se stalo tak populární, že v roce 1920 už bylo slovo „T-shirt“ uvedeno ve slovníku jako oficiální. Triko bylo až do roku 1944 součástí neoficiální uniformy všech těžce pracujících, ale masově se oblečení rozšířilo až o sedm let později. A to díky filmu Tramvaj do stanice Touha, ve kterém ho oblékl Marlon Brando. Jejich prodej rapidně stoupnul, protože každý chtěl tenkrát vypadat jako on. Od pánských trik byl pak už jen krůček k těm dámským.

Na xfer.cz nakoupíte z pohodlí domova

E-shop xfer.cz vám nabízí pánská i dámská trička s krátkým rukávem různých barev i střihů. Všechny kousky oblečení jsou vyrobeny z pevné, kvalitní bavlny, která je velmi příjemná na dotek. Na xfer.cz nakoupíte opravdu jednoduše a z klidu vašeho domova. E-shop má totiž filtr, podle kterého si vyberete přesně to, co hledáte. Ať už se jedná o barvu, velikost nebo střih. Zboží si pak můžete nechat poslat poštou, nebo ho osobně vyzvednout ve skladu v Praze nebo Brně. Záleží jen na tom, co vám nejvíce vyhovuje. K výhodám tohoto obchodu patří široký výběr, rychlé dodání i osobní odběr zboží.  Kupte si některé triko nebo pánské tílko a vyzkoušejte kvalitu a pohodlí xfer.cz. Jejich trika můžete navíc skvěle kombinovat s ostatními kousky vašeho oblečení.

Komentáře