Zajímavosti

Lady Gaga a její turné Praha 2014

Princezna popu  a současně královna převleků se letos na podzim představí se svým programem Artrave: The Artpop Ball , který slibuje show plný hudby, módy a tance. Lady Gaga, občanským jménem Stefani Joanne Angelina Germanotta, se do Prahy vrátí po čtyřech letech, kdy se představila ve vyprodané hale před 17 000 fanoušků. Lady Gaga je známá svým velmi výstředním stylem oblékání. U zpěvačky nejde jen o výstřelek, ale vymýšlení potrhlých oděvů jí pomáhá lépe snášet duševní napětí. Zpěvačka otevřeně přiznává, že prožila dost divoké mládí. Vytváření bláznivých outfitů jí pomáhá vyčistit si hlavu a současně krotit svou divokou povahu. Dlouhou dobu dost pila a brala drogy ve velkém. A právě oblékání ji paradoxně zachránilo. Kreativita  v ní probouzí velkou radost.

Za kmotru svých dvou synů si ji vybral zpěvák Elton John, který si děti adoptoval se svým partnerem. Gaga tento netradiční model podporuje. Lady Gaga je nejen zpěvačkou, ale i návrhářkou, klavíristkou, textařkou a umělkyní. Lady Gaga ve své hudbě mísí taneční pop a elektro-pop, na druhé straně používá i prvky rocku a disco. To vše se promíchá a na světě je druhá Madonna. Původně se Gaga věnovala psaním textů pro jiné umělce jako např. pro Britney Spears a Pussycat Dolls. Její vystoupení bývají velmi odvážná, zpívá v různých extravagantních převlecích, které vyžadují odvahu vzít je vůbec na sebe. Gaga si dala svou přezdívku Lady Gaga podle písničky „Radio Ga Ga“ od Queenů ve svých dvaceti letech a v této době se vrhá na kariéru popové hvězdy.

Lady Gaga 2
Lady Gaga 2

V roce 2008 vydává Lady Gaga album „The Fame“ Deska se dostala na vrchol všelijakých žebříčků, stejně jako její singly „Just Dance“ a „Poker Face“. O vánocích 2009 se prodalo 8 miliónů kopií. Gaga již jako malá holčička tančila na stole v jedné nóbl restauraci a tak se vědělo, že z ní bude pořádné číslo. Z malé holky se tak pomalu stávala exhibicionistka, ale i všestranně nadaná textařka a zpěvačka, která umí udělat show na pódiu a dostat lidi do varu. Na konci roku 2009 jí vyšlo druhé studiové album „The Fame Monster“,  které obsahuje megahity „Bad Romance“, „Telephone“, „Alejandro“ nebo „Dane In The Dark“. Většina scénických kostýmů pochází z jejích tvůrčích nápadů. Jelikož Lady Gaga má obrovskou zálibu v parukách, není se čemu divit, že na různých vystoupeních má jednou dlouhé a platinové vlasy, jindy krátké a sytě žluté.

Provokativní americká zpěvačka vystoupí v rámci svého evropského turné na podzim v pražské O2 aréně. V roce 2010  ve vyprodané O2 areně nabídla všechny své hity a i řadu efektů včetně pyrotechniky uložené v podprsence. Zpěvačka vydala své třetí album Artpop loni, které se už tolik nesetkalo s velkým ohlasem u kritiky i u posluchačů, ale o její vystoupení bývá velký zájem.

Komentáře