Zajímavosti

Létejte po světě za poloviční ceny

Levné letenky

Slevy jsou všude kolem nás. Na tom rozhodně není nic divného ani neobyčejného. Týkají se přirozeně také letecké dopravy, která je nejenom jednou z nejbezpečnějších na světě, ale která nabídne také rychlost a pohodlnost. Ta nejlepší letadla nabídnou multimediální systémy s možností sledovat seriály, filmy, nebo poslouchat hudbu. V rámci pohodlí ideální volba. Jak ale zajistit, aby se jednalo o dobrou volbu i pro vaši peněženku?

Vybírejte odlet ze správných letišť

Není nic výjimečného, že cesta z jednoho letiště může být výrazně levnější, než cesta z letiště druhého. To může být způsobeno třeba letištními poplatky, nebo vzájemnou domluvou leteckých společností. Preferovány jsou u většiny cestovatelů letenky z Prahy, které jsou velmi často spojeny právě s nabídkou zajímavých slev. A to i přes to, že někdy může odlet z tohoto letiště znamenat i o něco delší cestu a dobu letu, než z ostatních letišť, jakými u nás jsou:

  • Brno
  • Pardubice
  • Ostrava

Využívejte výhodných termínů

Mnoho aerolinek velmi často zvýhodňuje své letenky v rámci různých termínů, během celého roku. Někdy je akce omezena na několik týdnů, jindy ji lze využít i po dobu několika měsíců. Je proto dobré plánovat svůj výlet nejenom podle vašich možností, ale i podle toho, kdy je z hlediska cen letenek nejlepší doba k samotnému odletu. Díky tomu se let může stát i levnějším, než cesta autem, autobusem, nebo vlakem. Jako příklad nám poslouží levné letenky do Paříže. Ty můžeme pohodlně zakoupit i za ceny, které se pohybují okolo 2 000 Kč. Mluvíme samozřejmě o komfortním přímém a logicky také zpátečním letu. Jak jinak než z Prahy.

Porovnejte si ceny a ušetříte

Levnou letenku je třeba samozřejmě také najít. Jak na to? Není to nic složitého. Dnes existují různé porovnávače letenek, které se na danou možnost zaměřují. Pro vás to znamená fakt spojený s tím, že zadáte jenom několik vstupních parametrů. A to lokalitu odletu, termín odletu a cílovou destinaci. Následně už vidíte levné letenky zobrazené přesně podle toho, která je tou nejlevnější. Rezervace a samotná koupě už je dílem okamžiku. I to zvládnete z pohodlí domova, online. Postačí k tomu jenom jedna jediná věc, kterou je vaše platební karta a emailová adresa.

Přestupů se nebojte

Tato rada lehce souvisí s výše uvedenou. Ne vždy platí, že nejlevnější let musí být jenom ten přímý. Jsou i situace, kdy lze i polovinu ceny ušetřit jenom proto, že zvolíte let s jedním přestupem. A to paradoxně i ve chvíli, kdy reálně uletíte více kilometrů a budete tak ve vzdušném prostoru trávit mnohem více času. Zde však musíme podotknout, že důležité je hledat takové lety, které na sebe bez problémů navazují a kdy neriskujete to, že vám další letadlo uletí, nebo to, že budete na letišti trávit zbytečně několik hodin.

Komentáře