Zajímavosti

Na co do kina? Co Leonardo a Vlk z Wall Street?

vlk z wall street

Výkon Leonarda di Capria ve filmu Vlk z Wall Street je skutečně popisován jako skvělý famózní a úchvatný. Tento film právem získal Zlatý glóbus pro nejlepšího herce v kategorii muzikál nebo komedie. Film se tak stává současně i horkým favoritem na Oscara.

Již z názvu filmu je zřejmé, že půjde o téma, které se bude točit kolem burzy a makléře Jordana Belforta, kterého ztvárnil Leonardo di Caprio. Období filmu spadá do 90. Let minulého století, kdy půjde o další naplněný americký sen o bohatství, slávě a moci. Ve dne vydělává Belfort tisíce dolarů za minutu, noci prožívá tak rychle a naplno, jak jen mohl – na sexu a drogách. Jordan Belfort založil v 90.letech nechvalně známou investiční společnost a stal se nejvykřičenějším jménem ve světě amerických financí. Belford balancuje na ostré hraně, odkud padá do víru drog, sexu a probdělých nocí. Problémy na sebe nenechají dlouho čekat a vše se zvrtne. Belfort je obviněn z korupce, je závislý na drogách a odsouzen k necelým 2 letům vězení.

Nejde v podstatě o originální námět, ale o Scorseseho, který film režíroval a kterýdokáže příběh přetavit ve snímek, od jehož sledování vás jen tak nic neodtrhne.

Komentáře