Zajímavosti

Nevěra – kde má svoje hranice?

Když se řekne nevěra, většina lidí si představí sexuální poměr mimo manželství či partnerství. Pravdou však je, že nevěra může mít mnoho podob. Záleží na každém jednotlivci, jak má nastavené hranice a jaké chování ve vztahu snese a co je naprosto neslučitelné s jeho zásadami. S jakými druhy nevěry se můžete setkat?

Sex

Intimní poměr jakéhokoliv rázu je jednoznačná nevěra, kterou netoleruje velká většina lidí. Možná proto dnes již prakticky neexistuje nikdo, kdo by ve vztahu třetí osobu nezažil – ať už v kůži záletníka nebo v kůži podváděného. Zatímco muž, kterému žena nasadila parohy, příliš nerozlišuje, zda se jedná o jednorázovou záležitost nebo o dlouhotrvající aférku, ženy naopak mají tendence tyto situace od sebe oddělovat. Pro muže je totiž většinou směrodatné, že žena selhala, a jen malé procento se s touto zradou dokáže vyrovnat. Naproti tomu ženy jsou mnohem benevolentnější k pokleskům svých partnerů a přes nevěru se dokáží časem přenést.

Pro mnoho již nefungujících párů byla dokonce nevěra milníkem, kdy si každý uvědomil své chyby, a vztah se podařilo napravit.

Je pravdou, že chybu může udělat každý, a pokud upřímně lituje toho, co se stalo, odpustit je velmi velkorysé. Pozor si však dejte v případě chronických sukničkářů či chronických záletnic – s těmi by vás totiž nepříjemná zjištění provázela po celý vztah.

Existují však i lidé, kteří preferují volný vztah a věrnost nepovažují ve vztahu za samozřejmost, ale za nepříjemné omezení.

Virtuální nevěra

Ačkoliv je internet nedílnou součástí života většiny lidí, není to tak dávno, kdy ještě neexistoval. A i když nevěra tu byla již od samého počátku lidstva, nikdy nebyla tak dostupná, jako v dnešní virtuální době. Je nespornou výhodou využívat sociální sítě, navazovat nové kontakty či být ve spojení se starými přáteli. Avšak sociální sítě a internet obecně stojí za nejedním rozvráceným vztahem. Jak je to možné? Internet je doslova přesycený chatovacími službami, seznamkami či erotickými službami. Vše je tak jednoduché – stačí přece jen kliknout. V poslední době se rozmohl i pojem „micronevěra“. O co se jedná? V podstatě je to flirtování, dvojsmyly či používání flirtujících emoji.

Erotické služby

V neposlední řadě se nevěra může týkat nejrůznějších erotických služeb. Nemusí hned jít o sexuální styk, ale jen o určité praktiky. Může se totiž stát, že protějšek má zálibu v erotické činnosti, se kterou se druhému ze strachu nesvěří. Nebo se svěřil a byl odmítnut. V takovém případě je potom na zvážení, zda ve vztahu dále pokračovat nebo si najít partnera/partnerku, který bude záliby sdílet. Rozporuplné názory vyvolávají i erotické masáže. Je sice pravdou, že erotický masážní salon může navštívit i pár a vychutnat si tak spolu třeba tantrickou masáž, avšak mnoho lidí se takovému zážitku brání. Ale existují i dvojice, které jsou v sexu otevřené a takovéto stimuly vyhledávají.

Kde má tedy nevěra své hranice? Jednoduše tam, kde si je uděláte.

Komentáře