Zajímavosti

Nezapomeňte fandit našim klukům na MS v hokeji 2016

Mistrovství světa v ledním hokeji je soutěž mužských reprezentačních mužstev, kterou pořádá Mezinárodní hokejová federace. Tato každoročně pořádaná soutěž má dlouhou tradici. První mistrovství proběhlo v roce 1920, a to v rámci LOH v Belgii, kde si zlato odnesli Kanaďané a Češi získali bronzovou medaili. Od roku 1930 se tento turnaj koná každý rok, výjimkou byla pouze válečná léta 1940-1946.

Patříme k historicky velmi úspěšným týmům

Elitní skupina mistrovství světa je od roku 2012 rozdělena do dvou skupin po osmi týmech. Vždy čtyři nejlepší postupují přímo do čtvrtfinále, a poslední z každé skupiny sestupuje do nižší Divize I. Podle Mezinárodní hokejové federace by měl právě tento herní systém upevňovat pozice silných týmů. Československo a posléze Česko na mistrovství světa v ledním hokeji získalo celkem 46 medailí – 12 zlatých, 13 stříbrných a 21 bronzových. Tímto úspěchem se řadíme k historicky nejúspěšnějším týmům tohoto turnaje. Více medailí, a to 47, vybojovala Kanada. V počtu zlatých medailí a tím i prvních míst pak vede Rusko, které jich získalo 27.

MS_v_lednim_hokeji_2016_maskot_laika

MS v hokeji 2016 se uskuteční v Rusku

Letošní 80. mistrovství světa v ledním hokeji se uskuteční v Rusku, a to v Moskvě a Petrohradu, dvou největších ruských městech. V obou tato slavnost již proběhla, v Moskvě se MS v hokeji bude konat již pošesté, Petrohrad tuto sportovní událost zažije podruhé.

Aktuality, program i další zajímavosti z MS na jednom místě

MS v hokeji 2016 je určitě významnou sportovní událostí, které se zúčastní celkem 16 týmů, a vše vypukne 6. května, což je za 9 dní. Prvním zápasem našeho družstva bude utkání s domácím Ruskem hned první den. 6. května vás také čeká souboj Švédsko – Lotyšsko, USA – Kanada a Finsko – Bělorusko. Jestliže chcete vědět, jak to všechno bude probíhat dále, určitě sledujte program MS v hokeji 2016, kde se dozvíte všechno.

MS hokej 2016 aktuálně sledujte na portálu ms-v-hokeji.cz, kde najdete v průběhu turnaje všechny aktuální informace. Připraveny pro vás budou živé přenosy v průběhu českých zápasů, přehledy všech výsledků, různé články, profily hráčů i mnoho dalších zajímavostí! Držme našim klukům pěsti a věřme, že letos nějakou tu placku přivezou!

Komentáře