Zajímavosti

Oblečení pro rybáře vybírejte vždy s rozmyslem

Jste milovníci rybolovu? Rádi byste si ho vychutnali i v chladnějším počasí, ale přesně nevíte, jaké oblečení pro rybáře je to nejlepší? Pak si přečtěte dnešní článek, ve kterém se dozvíte co si vzít na sebe, když zrovna venku ještě nejsou letní teplé dny a noci.

Aby byl rybolov zábava

Venku to sice vypadá, že už bude opravdové jaro, ale stále jsou dny, kdy je dost zima a nefouká zrovna příjemně teplý větřík. V takovém počasí nemusí být chytání ryb zrovna komfortní. Avšak pokud si zvolíte správné oblečení pro rybáře, nic vás nezaskočí.

Vrstvené oblečení

Kvalitní oblečení pro rybáře dokáže rybolov velmi zpříjemnit a nestane se vám, že byste museli kvůli zimě předčasně ukončit svůj koníček. Vždy je potřeba mít na sobě více vrstev, a to z toho důvodu, abyste se cítili v teple a zároveň v suchu. Toho dosáhnete jen tehdy, pokud bude pot odváděn směrem od těla. Jinak vás bude nepříjemně studit na zádech. Měli byste mít nejlépe tři vrstvy. Nejspodnější je ta sací, pak by měla přijít na řadu izolační vrstva, která by měla být tvořena fleecovými materiály, jež zamezují ztrátě tepla. A nejvrchnější kousek oblečení by měl mít dvě vlastnosti – vysokou prodyšnost a rovněž nepromokavost. Jen s vrstveným oblečením budete v suchu a teple.

Kalhoty s odepínacími nohavicemi i ty nepromokavé

Vrchní část rybářského oblečení musíte samozřejmě doplnit o kalhoty. A pokud je větší zima raději i o spodky. Dobrou volbou jsou univerzální kalhoty s odepínacími nohavicemi a více kapsami. Když je horko, nohavice si sundáte a nepotřebujete žádné kraťasy. Ve svém šatníku nezapomínejte ani na voděodolné kalhoty.

Kotníková obuv s membránou

Kvalitní oblečení pro rybáře tvoří i obuv. Nohy by měly být v teple a suchu. V zásadě si vystačíte například s klasickými trekovými kotníkovými botami s nepromokavou membránou.

Oblečení pro rybáře z rybina.cz

Internetový obchod rybina.cz nabízí veškeré rybářské oblečení. Nakoupíte zde bundy, kalhoty, mikiny a svetry, termoprádlo, plovoucí obleky i další sortiment zboží, bez kterého se při svém koníčku neobejdete.

Komentáře