Zajímavosti

Odměňujte svého miláčka těmi nejlepšími pamlsky pro psy

pamlsky_pro_psy

Čokoláda, bonbóny, sušenky, dortíky…Kdo by nemiloval sladkosti. U nás je to jednoduché. Na co máme chuť, si ve většině případů dopřejeme, ale co naši psí mazlíčci? I oni milují pamlsky, avšak jsou zcela odkázáni na své pánečky a na to, co jim oni dopřejí.

Na lidské sladkosti zapomeňte

Psi dobroty dostávají za správné plnění povelů, za poslouchání nebo jen tak. Tohle už je na každém, aby zvážil, za co svého hafana odmění. Problém ale nastává v tom, jaké mlsky jim dáte. Některé potraviny jsou pro domácí mazlíčky vyloženě nežádoucí, a proto musíte pamlsky pro psy dobře vybírat. Ty lidské pro ně nejsou zcela vhodné. Najzásadnější stopku má kakao respektive čokoláda, která může pejskovi způsobit smrtící otravu, stejně jako například hroznové víno. K méně závažným následkům nevhodného krmení patří také problémy se zubním kazem, zažíváním, střevní mikroflórou a nadměrnou hmotností.

Prevence je základ

Pokud nechcete chodit se psem po veterinářích a platit drahé vyšetření i léky, je mnohem lepší myslet na prevenci a zvolit speciální psí pamlsky, na kterých si vaši miláčkové pochutnají. Některé z nich navíc obsahují důležité vitamíny, minerály a další zdraví prospěšné složky. Mlsky patří k příjemnému zpestření každého psího dne a jsou také součástí krmné dávky, proto při jejich výběru buďte opatrní a vždy zvažte zdravotní stav svého psa, stejně jako jeho věk a celkovou výživu.

Kvalitní psí pamlsky předcházejí mnoha problémům

Psích sladkostí je obrovská škála a může být pro vás někdy složité se v nich orientovat. Vybírat je ovšem můžete podle velikosti svého mazlíčka i podle jeho věku. Každý pamlsek je vyroben z něčeho jiného, proto se orientujte také podle složení. Mezi oblíbené kousky patří sušené uši, kosti z buvolí kůže i ostatní kousací pochoutky, jež navíc přispívají k čištění zubů. Váš domácí kamarád si pochutná na 100 % masíčku, křupavých sušenkách různých velikostí i příchutí, stejně jako na vitamínových dobrotách. Složení každého pamlsku najdete na obalu. Pokud si ovšem nejste jisti, zda zrovna vámi vybraná potrava je ta pravá, nechejte si poradit od veterináře nebo přímo v obchodě.

Kalciová kost s jehněčím masem
Kalciová kost s jehněčím masem

Můj mazlík nabízí velký sortiment zboží

Veškeré psí pamlsky naleznete na mujmazlik.cz, kde na vás čekají také ostatní potřeby pro psy i velký sortiment psího krmení a vitamínů.

Komentáře