Zajímavosti

I originální trička mají svou historii

tricka_s_potiskem

Trika patří dnes k nejpoužívanějším kusům oblečení. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, od kterého roku se nosí, kdo je oblékl jako první a z jakého kusu oblečení vůbec vznikly? Že ne? Potom určitě čtěte dál.

Triko slaví 102 narozeniny

Možná málo z vás ví, že dnes tak oblíbená trika vznikla ze spodního prádla. První trička se staly součástí uniformy posádky amerických ponorek, a to v roce 1913. Je jim tedy úctyhodných 102 let. O rok později, v roce 1920 už bylo slovo „T-shirt“ uvedeno jako oficiální ve slovníku. Do roku 1944 bylo součástí neoficiální uniformy všech těžce pracujících lidí. Masově se toto oblečení rozšířilo až o sedm let později, díky filmu Tramvaj do stanice Touha, ve kterém ho oblékl Marlon Brando. Každý chtěl tenkrát vypadat jako on a jejich prodej tak rapidně stoupnul.

Vtipná trička díky společnosti Tropic Togs a studiu Disney

První potisk na triko, o kterém se ví, se zrodilo v roce 1942 a bylo to tričko školy pro vojenské piloty. Společnost Tropic Togs se této myšlenky chytla a o osm let později realizovala potisky ve velkém. Společně se studiem Disney tiskla vtipná trička s Mickymausem a ostatními dysneovskými postavičkami. V šedesátých letech se na nich začaly objevovat různé hudební skupiny, hlavně pak ty rockové. A díky nim vlastně potisky přetrvaly dodnes.

Trička s nápisem se staly velkým hitem

S příchodem internetu se trička s nápisem i jinými potisky staly opravdovým hitem. Začaly se na nich objevovat hlášky ze seriálů i seriáloví oblíbenci. Čemuž není jinak ani dnes. Díky mnohým internetovým obchodům si můžete koupit skoro vše. K takovému to e-shopu patří také shirtspace.cz, kde najdete velké množství skvělých kousků. Čekají na vás originální trička, která si můžete koupit takřka na „jedno“ kliknutí. Stačí si pouze vybrat motiv, barvu a velikost. Jejich originální vtipná a designová trika jsou vyrobena z příjemné bavlny a opatřena vysoce odolným potiskem. Potisk je navíc opravdu jedinečný a nenajdete ho nikde jinde. Pro tuto firmu ho navrhují lidé s nadšením, humorem i srdcem. Nákupu přes internet se nemusíte obávat, jejich zboží si můžete osobně vyzvednout v mnoha městech. Pokud byste velikost neodhadli, rádi vám je vymění za jinou.

Shirtspace vám nabízí velký výběr

Přesvědčte se i vy o tom, že se trika staly prostorem pro vyjádření, design, originalitu i tak trochu uměním. Navštivte www.shirtspace.cz a vyberte si i vy skvělé triko plné jedinečnosti, kvality a vašeho „myšlení“.

Tričko s nápisem
Tričko s nápisem

Komentáře