Zajímavosti

Ostrava je krásná severomoravská metropole. Co všechno v ní navštívit?

Třetí největší město v České republice se rozprostírá v severovýchodní části. Ostrava je od pradávna srdcem Moravskoslezského kraje. Z mnoha částí metropole se navíc otevírá malebný výhled na pohoří Beskydy. Ovšem turisté nejsou ošizení ani o historické a kulturní památky. Dokonce si na své přijdou i rodiny s dětmi hledající zábavu.

Ostravská zoologická zahrada

Pokud se řekne Ostrava, spousta lidí si jako první představí tamní zoologickou zahradu, která se stala domovem více než 360 druhů zvířat. Součástí areálu je první mořské akvárium. Dále se můžete těšit na expozici nočních zvířat.

Technické památky

S Ostravou jako takovou je spojena především těžba kovů a uhlí. Jestliže se chcete alespoň na chvíli vcítit do role horníka, zavítejte do národní kulturní památky Důl Michal, jehož historie sahá až do roku 1843. Opomenout nesmíme ani Dolní Vítkovice, což je industriální památka s ojedinělou atmosférou. Dolní Vítkovice navíc patří mezi hlavní symboly Ostravy. Ještě na vás čeká největší hornické muzeum v České republice. Jedná se o Landek park.

Kde se ubytovat?

Jakmile do vyhledávače zadáte „hotel Ostrava“, nabídne se vám hned několik ubytovacích zařízení. Jedním z nich je čtyřhvězdičkový hotel Jan Maria, jenž snoubí ubytování s wellness. Zarezervovat si můžete ubytování na vybraný termín přímo přes online systém na webové stránce hotelu, a tak nemusíte volat na recepci, nebo tam jezdit osobně.

Všechny hotelové pokoje jsou moderně vybaveny a mají k dispozici bezplatné připojení k internetu přes Wi-Fi. Jelikož je recepce nonstop otevřená, jsou vám neustále k dispozici její služby, jako jsou kopírování a tisknutí dokumentů, poskytnutí turistických informací, transport na letiště hotelovým TAXI. Součástí objektu je restaurace Ostrava, ve které si vychutnáte tradiční česká jídla.

Komentáře