Zajímavosti

Ozdobte své uši extravagantními šperky

V dnešní době jsou módní trendy různé. Na klasický piercing už si snad naše společnost zvykla, stejně jako na tetování. Co ale takové roztahováky, plugy nebo tunely do ucha, znáte? Pokud ještě přesně nevíte, o co se jedná, pak si přečtěte dnešní článek.

Ozdoby z Afriky

Tunely, plugy i roztahováky k nám přišly z afrického kontinentu a jsou to vlastně šperky, které se používají již tisíce let. V minulosti měly a i pořád mají důležitý význam pro jednotlivé kultury po celém světě. Není se čemu divit, že i u nás si tyto „ozdoby“ našly své příznivce. A není jich málo.

Roztahování je důležité provádět postupně a pomalu

Roztahováky mají různé tvary a materiály, ze kterých se vyrábí, jsou rozmanité. Může se jednat o kost, dřevo nebo umělou hmotu. Vyrábí se rovněž v různých velikostech. Důležitý údaj pro výběr správné velikosti je průměr v jeho nejširším bodě. Kdo s roztahováky začíná, měl by sáhnout po těch nejmenších a postupně průměr zvětšovat. Dírka se zvětší přibližně o 1 mm za 1 měsíc. Pokud celý roztahovák protáhnete dírkou, je čas pořídit si větší rozměr. Důležité je nic neuspěchat.

Plný válcovitý šperk

Plug do ucha je plný šperk, který má válcovitý tvar a bývá na jednom, a popřípadě i na obou koncích rozšířený. Vyrábí se z různých typů materiálů. U nás je nejrozšířenější plast. V oblibě je ale také dřevo či chirurgická ocel. Vybírat můžete z velkého množství motivů, log i potisků, díky kterým skvěle doladíte váš styl.

Tunel do ucha je dutý

K dalším šperkům pak patří tunel do ucha podobající se plugu, ale s tím rozdílem, že je dutý. Na trhu je celá řada tunelů a vy si tak můžete vybrat buď se šroubovacím závitem, nebo ty, které jsou na obou koncích mírně rozšířené. Výrobní materiál je úplně stejný jako u předchozího šperku. V posledních letech jsou však oblíbené i silikonové tunely do ucha. Záleží pak jen na vás, vašem vkusu a celkové image.

Komentáře