Zajímavosti

Jak pečovat o vlasy v letních měsících

Vaše vlasy přes léto potřebují zvláštní ochranu i péči před slunečním zářením, stejně jako pokožka těla. Jak pečovat o vlasy v létě a kde vhodné kadeřnické potřeby koupit? Tak to se dozvíte v dnešním článku.

Vlasová kosmetika s ochranným filtrem

Vlasy jsou velmi citlivé na střídání teplot i UV záření a působení slané nebo chlorované vody pro ně rozhodně není to nejlepší. V tomto důsledku může dojít k jejich narušení, a to i u jedinců, kteří se o svou hřívu pravidelně starají a navštěvují kadeřníka. Proto zvláště v letních měsících vlasy vyžadují speciální péči i ochranu před slunečními a UV paprsky. Právě v tuto dobu je pak nejlepší používat kosmetiku, která obsahuje potřebný ochranný filtr.

Šampony, kondicionéry, vosky i séra

Opravdu účinný i rychlý efekt mají šampony odstraňující z vlasů sůl či chlor. Šampony o ně tak pečují a rovněž je vyživují. Nutné ovšem je jeho doplnění používáním dalších přípravků. Ty poté vlasy regenerují a také jim dodají chybějící látky. Hlavně jde o oplachovací kondicionéry pro snadné rozčesávání, které snižují možnost poškození. Vhodné jsou také masky s vyživovacím i regeneračním účinkem. Přes den můžete vlasy chránit různými spreji, séry i vosky z takzvané sluneční řady.

Zmiňované přípravky ochrání vaši hřívu během dne, kdy je vystavena tomu největšímu náporu i nepříznivým vlivům. Mnohé z nich kromě UV filtrů obsahují i pečující látky. Některé jsou na hranici stylingových přípravků a můžete je použít k tvarování účesů.

Pokrývka hlavy i vitamíny

Jednoduchou radou, jak rovněž vlasy nejlépe ochránit před účinky slunečních paprsků, je používat pokrývku hlavy. Jedná se v podstatě o tu nejúčinnější zbraň. Určitě ani nic nezkazíte užíváním vitamínů A, B a zinku. S tím ovšem musíte začít už na jaře.

Kadeřnické potřeby online

Veškerou potřebnou vlasovou kosmetiku naleznete na e-shopu nehty-vlasy.cz, kde na vás čeká opravdu široký sortiment tohoto zboží. Koupíte zde i dárkové akční balíčky, sprchové gely, hřebeny i pleťovou kosmetiku.

Komentáře