Zajímavosti

Policista budoucnosti opět zasahuje a máte se na co těšit!

Každý z nás má rád něco jiného, a to platí snad ve všem. Ne nadarmo vzniklo přísloví, ten már rád holky a ten zase vdolky. Ale je pár věcí, které  jsou pro všechny společné a jejich neznalost je až neomluvitelná. Určitě jste se již někdy setkali s otázkou podobného charakteru, “ty jsi nečetl Babičku?”. Asi už tušíte kam mířím. Prostě jsou věci, které by každý z nás měl znát, vidět, ochutnat, navštívit, poznat.  A mezi ně patří film Robocop.

Pravděpodobně hodně z Vás teď řekne: “No jasně to je klasika, kultovní film, znám!”. Méně z filmových fanoušků už ale bude vědět, že je zde poměrně nové remake z tohoto roku a já si myslím, že také rozhodně povedené.

O čem že vlastně ten Robo… co vlastně je? No jak už název napovídá, celý příběh se točí kolem robo policisty a to ne ledajakého. Ale pojďme pěkné od začátku. V roce 2029 někoho napadlo, že  bude mnohem efektivnější k udržení světového míru a veřejného pořádku využít robotické strážce zákona(mimochodem myslím si že nás svět je tomu také velmi blízko). Vše funguje výborně, ale dětem strýčka Sama se pod dohled chodím počítačům moc nechce. Zvláště, když každý z nich je vybavený palebnou silou mexického drogového gangu. Toto se samozřejmě nelíbí společnosti OmniCorp, která je hlavní dodavatel zbrojních systémů. Rozhodnou se tedy vytvořit dojemný příběh pro americké rodiny a ústřední roli bude hrát právě náš hrdina – Alex Murphy.

Alex je vzorný občan a policista. Dělá vše proto, aby jeho dítě vyrůstalo v lepším světě a celkem se mu to daří. Jednoho dne však i jeho čeká velké sousto. Zločinecký kartel s napojením na policii se jej rozhodne odstranit a bomba nastražená v jeho voze jej bohužel nachytá nepřipraveného. Alex je s těžkými zraněnými převezen do nemocnice, a doktoři mu nedávají další šanci. A tady již asi tušíte. Těžce zraněný policista s vynikající minulostí je ten pravý  pro plán OmniCorpu. Spojením Alexe a robotického exoskeletu/ rozuměj robotické torzo/ vzniká policista ideální médiu pro PR kampaň, která přesvědčí americkou veřejnost.

Vše funguje výborně do doby, než Alex – Robocop začne místo přidělených úkolů zkoumat pokus o vraždu sebe sama. Velmi záhy se dostává na stopu,  která jej zavede až k…

Více už neřeknu. Líbí? Pokud ano tak doporučuji prohlídnout trailer zde. Mě se film líbil a to nejen proto, že si původního Robocopa z roku 1987 pamatuji a opravdu je pro mě kultovním. Možná více než ta naše česká Babička. 🙂

Komentáře