Zajímavosti

Pravidla každé kočky

Každá kočka má sice jinou osobnost, avšak když se to vezme v globálu, je víc než jasné, že kočky mají svoje tajná pravidla, kterými se řídí.

· Dům je kočky

Ano, je to tak. Pořízením chlupatého mazlíčka si vlastně pořizujete malého diktátora, kolem kterého budete skákat minimálně 10 let. Zapomeňte také na titul pána domu, odteď jste jenom trpěný spolubydlící.

· Vlastně vše je kočky

Pečlivě uspořádané věci na poličkách či v knihovně, efektivně vyskládaná kosmetika na komodě či vystavené předměty, které nejsou za sklem – to vše pro kočku znamená jen jediné. Všechno shodit. Protože co jiného s tím dělat.

Majetková práva si kočka nárokuje úplně na vše v domě. Na co jí je totiž pelíšek a domeček se škrabadlem, když v pokoji je obrovská drahá sedačka vhodná k celodennímu válení a příležitostnému zarytí drápků.

· Mazlení teď hned

Je jasné, že kočka není pes, nepřiběhne na zavolání a rozhodně se nenechá muchlat, když vy zrovna chcete. Zkuste však mít neodkladnou důležitou práci či spěchejte z domu na nějakou schůzku a v tu ránu se z nevrlé chlupaté koule stane mazlící uzlíček štěstí sedící vám na klíně.

· Chlupaté království

Je jen málo věcí, které kočky milují natolik jako oblečení. Ať už se jedná o nevypranou kupu prádla u pračky, šuplík s dámským spodním prádlemboxerkami či pánskými trenýrkami nebo čerstvě vypranou várku na sušáku, kočka nepromarní žádnou příležitost zanechat chlupaté svědectví o své přítomnosti.

· Tak ty si myslíš, že budeš spát

Po náročném dni plném jídla a spánku je čas mezi třetí a sedmou ranní ideální na trénování správných kočičích zálib. Mezi oblíbené disciplíny patří hod stelivem do dálky, sedání spícím lidem na obličej, předvádění co nejhlasitějšího skřeku či sprint přes překážky napříč celým domem.

· Soukromí neexistuje

Když už vás kočka trpí ve svém domě, je logické, že se bude zajímat o činnost, kterou vykonáváte. A je jedno, zda jste zrovna na záchodě, vaříte, pracujete či máte rande. Kočka vidí vše.

· Kupované hračky? Rozkošné…

Ať už své kočce koupíte jakoukoliv hračku, brzy zjistíte, že jediný, kdo si s ní hraje, jste vy sami. Mnohem zábavnější jsou totiž ukradené kapesníky z koše, gumičky z koupelny, odložené krabice, závěsy nebo cokoliv jiného, co se v domě nachází. A když je hračka omrzí, je čas uklidit ji pod nábytek.

Komentáře