Zajímavosti

Pravou Itálii můžete zažít i v naší republice

Italská gastronomie je velmi rozmanitá, a dá se říci, že co region, to jiná specialita. Tuto kuchyni si po celém světě zamiloval mnoho lidí, a není se čemu divit. Chuť těchto jídel je specifická hlavně díky čerstvosti surovin, bylinek i skvělé kombinaci.

Italská kuchyně by se dala charakterizovat dvěma slovy – jednoduchost a pestrost. Přesně taková totiž je. Skládá se převážně z rýže, těstovin i olivového oleje. To vše podtrhává chuť česneku, bylin a čerstvé zeleniny. Nesmí zde chybět ani maso, a to převážně skopové, telecí, jehněčí a vepřové. Součástí jsou také ryby i různé mořské plody.

Kdo jednou ochutnal italskou kuchyni, tak o její chuti sní celý život. Avšak věřte, že odteď už nemusíte snít, nebo pro tento jedinečný gastronomický zážitek jezdit daleko. Protože vám ho dá italská restaurace Praha, která vám může nabídnout stejně originální chuťový zážitek. A co můžete v Itálii, a také v této restauraci ochutnat? Je toho spousta.

pizza

Pizza, těstoviny i jedinečný sorbet

Itálii charakterizuje pizza s mnoha různými ingrediencemi. Avšak Pizza Margherita patří mezi klasiky. Chuť rajčat, mozarelly, bazalky a olivového oleje, to vše na jedinečném pečlivě připraveném těstě. Jestli jste ji ještě neochutnali, pak to musíte napravit.

Těstoviny, tak ty jsou po pizze dalším jídlem, které byste měli vyzkoušet. V Itálii existují stovky druhů těstovin a stejně, možná i více způsobů, jak je připravit. Vždy ale musí být „al dente“, což znamená, že jsou uvařené do poloměkka. Jedinečně chutnají s rajčaty nebo i jinou zeleninou, česnekem, olivovým olejem a pálivou papričkou. Ochutnejte je s mletým masem, ale i s vajíčkem, houbami, či sýrem. Samozřejmostí je poznat chuť zapečeným těstovin – lasagní. Na své si přijdete, i pokud jste milovníci ryb a mořských plodů, protože i ty v italské restauraci nesmí chybět.

italie

A nemusíte si odepírat ani sladkou tečku, protože Itálie je proslulá svou zmrzlinou i ovocným sorbetem, na kterém si pochutnáte kdykoliv.

Italská restaurace Praha vám nabízí široký výběr italských specialit

Ať už si z Italských jídel zvolíte cokoliv, pak věřte, že si vždy skvěle pochutnáte. Navíc pokud si pro své chuťové buňky vyberete tu nejlepší restauraci, a k té restaurace Praha 6 patří, budete se cítit jako byste se ocitli v samém centru Itálie.

Komentáře