Zajímavosti

Přírodní kosmetika

Víte, co má společného kokosový olej a arganový olej. Víte, jaké mají tyto oleje účinky na lidský organismus a proč se o nich v poslední době tolik mluví? Odpověď na tyto otázky a jistě na spoustu dalších naleznete v dnešním článku. Napovíme vám, dnešní článek má za téma zdravý životní styl a přírodní bio kosmetiku.

Kokosový olej jak jistě všichni víme je rostlinný olej, který je získávám z jader kokosových ořechů. Kokosové ořechy jsou plodem kokosové palmy, kterou najdete v tropických oblastech. Zde je také kokosový olej hlavním zdrojem tuků ve výživě. Pro všechny tyto vlastnosti bývá mnohdy nazývám nejzdravějším olejen na světe. Díky jeho skvělým vlastnostem v kuchyni se brzy jeho použití rozšířilo také do farmacie. Kokosový olej je všestranný, je vhodný pro péči o pokožku tváře a celého těla. Kokosový olej je možné využít pro vlasové zábaly.

Kokosový olej
Kokosový olej

Arganový olej je plodem Argánie trnité. Právem je dnes jedním z nejcennějších a také nejdražších olejů používaných v potravinovém a farmaceutickém průmyslu. Jeho vzácnost je dána hlavně jedinečnými vlastnostmi a také faktem, že jediným místem kde můžete tuto plodinu nalézt je Maroko. Olej obsahuje Vitamíny A, které podporují oběhový cévní systém a vitamín E. Vitamín E patří mezi tzv. antioxidanty, které chrání buňky před UV zářením. Díky této ochraně tak buňky pomaleji stárnou. Tímto však výčet pozitivních vlastností nekončí, obecně se dá říci že tento olej ve farmacii funguje jako lék proti stárnutí.

Arganový olej
Arganový olej

Pokud jsou Vám tyto oleje známé, jistě nám dáte za pravdu, že jejich použití je velmi všestranné a jistě mají v péči o lidské tělo své místo. Pokud jste o těchto olejích slyšeli dnes poprvé, poradíme že oba můžete zakoupit na adrese www.biokrasa.sk. Jedná se o specializovaný eshop, kterému pojmy jako přírodní kosmetika nebo bio kosmetika nejsou jistě cizí.

 

Komentáře