Zajímavosti

Jak si půjčit peníze, když nemáte vlastní bankovní účet

Účet v bance je dnes pro mnoho lidí víceméně samozřejmostí, avšak stále existuje početná skupina lidí, která bankovním účtem nedisponuje. Jaký k tomu má důvod? Pro někoho je nedůvěra v bankovní instituce natolik veliká, že účet zásadně odmítá a žije v přesvědčení, že jeho peníze budou více v bezpečí na jiném místě. S takovým názorem se setkáte zejména u starší populace, která dává přednost pouze hotovostním platebním metodám. Jiní lidé, přestože by chtěli, nemohou bankovní účet používat, jelikož jej mají zablokovaný například kvůli exekuci. Co tedy v případě půjčky? Je vůbec možné sjednat úvěr, když účet v bance nemáte? Ano, jde to, ovšem musíte zvolit vhodného poskytovatele.

Kde dostanete půjčku?

Jestliže si chcete půjčit peníze od banky a nemůžete si je nechat poslat na účet, máte smůlu. Banky mají pro sjednání úvěru velmi přísné požadavky a pečlivě posuzují každého žadatele. Vlastní bankovní účet je prioritou, proto je cesta do banky naprosto zbytečná. Naproti tomu v nebankovní sféře je situace zcela opačná. Soukromé investiční společnosti se zaměřují převážně na osoby, které nemají šanci získat půjčku u bankovní instituce. A tak se jejich klienty, kromě lidí, kteří mají velmi nízké příjmy, jsou nezaměstnaní a nebo mají záznam v registru dlužníků, stávají také ti, co potřebují půjčku bez bankovního účtu. Ta je vyplacena v hotovosti nebo jinou formou než na bankovní účet. Některé společnosti využívají různé alternativní způsoby a vyplatí vám půjčku třeba na čerpací stanici a nebo na anonymní platební kartu.

Výplata půjčky má několik možností

U nebankovních poskytovatelů půjček naleznete zcela specifickou nabídku úvěrových produktů, která přímo počítá s absencí bankovního účtu. Přitom se nejedná o klasickou výplatu v hotovosti na ruku, případně poštovní poukázkou. V současné době máte úplně jiné možnosti. Rychlou půjčku bez bankovního účtu si sjednáte pouze online, nemusíte nikam chodit na kamennou pobočku společnosti. Ušetříte spoustu času a sami si vyberete způsob vyplacení peněz, který vám bude nejlépe vyhovovat. Kdybyste totiž chtěli peníze z půjčky poslat na účet k někomu z přátel nebo rodiny, nepochodíte. I v tomto případě je sjednání půjčky podmíněno vlastnictvím bankovního účtu žadatele, který je následně ověřen formou ověřovacího poplatku – jedná se o zaslání jedné koruny z vašeho účtu na účet úvěrové společnosti. Proto je nutné vybírat půjčku u soukromých investičních společností, jež mají půjčky bez bankovního účtu ve své nabídce.

Při výběru konkrétního poskytovatele půjčky buďte vždy velmi opatrní a obezřetní. Dejte zejména pozor na fyzické osoby a firmy, které inzerují hotovostní půjčky a půjčují i lidem bez účtu v bance. Často požadují poplatky předem, ale nakonec se nikdy žádného úvěru nedočkáte. U velkých zavedených renomovaných společností s dostatečně dlouhou dobou působnosti na trhu, máte vždy jistotu kvalitních finančních služeb.

Komentáře