Zajímavosti

Co si vzít na dovolenou proti nudě!

Lenovo Yoga

Chystáte se na dovolenou a přemýšlíte, co si vzít s sebou za elektronické „vychytávky“ pro případné zkrácení dlouhé chvíle, která dříve nebo později přijde? Protože jsem jednu takovou dovolenou právě absolvoval a hned ze začátku jsem nechtěl nic podcenit, dostanete informace z první ruky!

Tablet je ideální společník pro dlouhé chvíle na dovolené

 

Už dávno jsou pryč doby, kdy vrcholem techniky na dovolené byl fotoaparát, případně kamera a mobilní telefon. Jako vášnivý fotograf jsem si vždy sebou bral na dovolenou notebook, abych mohl fotografie „ještě za čerstva“ prohlédnout a zhodnotit. Asi každý z Vás mi dá za pravdu, že „tahat“ se na dovolenou s notebookem není žádná výhra. A tak s nástupem opravdu cenově dostupných tabletů bylo řešení rázem na světě. Takový tablet na dovolené nejen že usnadní prohlížení fotografií, které jste ten den nafotili, ale slouží i jako velmi dobrý pomocník v případě špatného počasí. Není nic horšího, než odjet na dovolenou a potkat špatné počasí a nudit se. S trochou přípravy a tabletem se Vám to rozhodně nestane.

Ale jaký tablet vybrat?

 

Musím uznat, že výběru tabletu jsem před dovolenou věnoval nějaký čas. Přeci jen jsem chtěl, aby tablet sloužil nejen jako dovolenkový kamarád. Díky svému povolání, kdy potřebuji poměrně část prezentovat výsledky své práce klientům pro mě byl důležitý design. Protože jsem často na cestách, mezi sledovanými parametry byla také výdrž baterie. Třetí a možná stejně důležitý parametr byl také výrobce. Jelikož jsem si cca před rokem pořídil notebook značky Lenovo a jsem s ním velmi spokojen, moje první volba vedla opět k této značce. Dnes musím říci, že jsem se opět nezklamal. Tablet Lenovo Yoga mne padl do oka hned na začátku a po prostudování parametrů a recenzí spokojených zákazníků jsem byl téměř přesvědčen. Protože jsem však povahy nedůvěřivé, šel jsem si jej prohlédnout tablety také na prodejnu. Po krátkém seznámení již nebylo proč váhat a tablet Lenovo Yoga byl můj. Když se dnes ohlédnu zpětně, musím říci, že stejně jako notebook i tablety Lenovo jsou opravdu špičkou ve své kategorii.

Lenovo Yoga
Lenovo Yoga

A když už jsem u těch technických vymožeností a chlubím se, co jsem si na dovolenou odvezl tak nemůžu vynechat sluchátka.

Muž vybírá rozumem, žena srdcem

 

Protože s výběrem tabletu pomáhala také přítelkyně, nemohl jsem ji při koupi nevzít s sebou. No a zde jak mi poté bylo řečeno se zamilovala po druhé. Byly to sluchátka Beats By Dr. Dre, které ji tak učarovali. No asi již tušíte, že jsem nakonec neodešel s nákupu jen s tabletem ale skončilo také u těchto opravdu „vymazlených“ sluchátek. Ačkoliv nejsem tak velký fanoušek hudby jako přítelkyně, zde musím uznat že se jedná o opravdu povedený kousek. A když říkám povedený kousek nemyslím jen kvalitou zvuku ale také designem.

sluchátka Beats By Dr. Dre
sluchátka Beats By Dr. Dre

Rozhodně jsme se nenudili

 

Dovolená je za námi. Sluchátka i tablet nám ji zpříjemnili a zůstali jako velmi dobří pomoci při zábavě a práci i dnes. Takže pokud někde vyrážíte a nechcete se nechat zaskočit nudou, víte jak na to!

Komentáře