Zajímavosti

Školní batoh nebo aktovka?

Přemýšlíte nad tím, zda je lepší pořídit do školy aktovku nebo batoh? Je to samozřejmě jen otázka vkusu, i když  pro prvňáčky se bude asi více hodit aktovka. Naopak teenagery ocení  spíš batohy do školy. Jsou praktické, pohodlné a vejde se do nich spousta věcí. Kvalitní školní batohy mají také dlouhou životnost, takže nebudete muset za rok znovu vybírat. My jsme pro vás dnes sepsali několik užitečných rad, díky kterým bude výběr vhodného batohu hračka.

Několik rad pro výběr školního batohu

1. Vybírejte speciální školní a studentské batohy, jejichž součástí jsou pevná a anatomicky tvarovaná záda i polstrované popruhy s minimální šířkou 4 cm. Právě tyto prvky napomáhají ke zdravému vývoji páteře.

2. Školní batoh by měl být lehký. Maximální hmotnost pro druhý stupeň by měla být 1 400 g.

3. Nezapomínejte ani na bezpečnostní prvky, jako jsou barvy, reflexní elementy, odznaky a podobně. Důležité je, aby byl batoh viditelný i za zhoršených světelných podmínek.

4. Měl by mít dostatečné množství přihrádek, kapes i komor. Výhodou je, pokud má vyztužené dno, které zabraňuje převržení položeného batohu. Hodit se vám bude i speciální láhev na pití nebo termo kapsa na svačinu.

5. Při nákupu si nezapomeňte ověřit, že vámi vybraný model prošel nezávislými testy, které zaručují jeho nezávadnost. Vybírat školní batoh, ale i aktovky do školy na tržnici se nevyplácí. Většinou jsou totiž vyrobeny z nekvalitních materiálů a nesplňují výše zmíněné bezpečnostní prvky.

6. Vybírejte nadčasový design, který se jen tak neokouká a bude se vám líbit i po delším čase od pořízení.

Nakupte kvalitní školní aktovky i batohy

Veškeré školní potřeby koupíte v obchodě detskyeshop.cz. Z jejich široké nabídky můžete vybírat tašky pro starší děti i školní aktovky a batohy pro prvňáčky. Z mnoha motivů, vzorů, barev i typů si vybere opravdu každý teenager. A rodiče zde nakoupí i krásné tašky pro prvňáčky.

Komentáře