Zajímavosti

Snubní prstýnky vybírejte pečlivě

snubni_prsteny

Svatba některé z nás čeká jen jednou za život, někdo si tuto událost zopakuje třeba víckrát, avšak vždy by to měl být pro novomanžele nezapomenutelný zážitek. Ke svatbě neodmyslitelně patří krásné šaty, kytice, dort a samozřejmě snubní prsteny, bez kterých by se celý slavnostní obřad neobešel. V ideálním případě je totiž budete nosit celý život.

Snubní prstýnky jsou symbol vaší lásky

Svatební prsteny představují symbol spojení dvou lidí a slib věrnosti i lásky, navíc jsou trvalou vzpomínkou na váš velký den. Tento symbol je součástí svateb už od dob starověkého Říma a v této době byly nejčastěji železné, měděné, kožené nebo obyčejné z trávy. Drahé kovy se začaly používat až později. Jednoduché zlaté kroužky s několika kamínky se nosí od 16. století, avšak oba partneři nosí snubní prsten teprve od 20. století. Dříve to byla okrasa pouze pro ženy. Nosí se na levé ruce, protože je blíže k srdci. Pokud na tomto prstu máte již zásnubní prsten, můžete ho přidat k němu, pokud se společně k sobě hodí.

Množství materiálu i designu

Zásnubní prstýnky, stejně jako ty snubní se v průběhu let hodně změnily. Výběr materiálu i designu je velký, proto byste si na jejich koupi měli vyhradit dostatek času. Nabízí se zásnubní prsteny s diamantem i s ostatními kameny, hladké či s povrchovou úpravou, která dotváří celkový design kroužku. Zlato patří k nestárnoucí klasice, avšak snubní prsteny bílé zlato se staly velmi oblíbenou a vyhledávanou alternativou, stejně jako zásnubní prsteny z bílého zlata.

Při výběru obou typů prstýnků se řiďte nejen svým a partnerčiným vkusem, ale také šířkou prstu. Pokud patříte k lidem se štíhlými či dlouhými prsty je lepší zvolit širší kroužek, u silnějších prstů pak naopak slabší. Kromě šířky vybírejte také vhodný průřez, který volte podle vašeho vkusu, ale taky s ohledem na pohodlí při každodenním nošení.

Diamantové snubní prsteny
Diamantové snubní prsteny

Klenota.cz – velký výběr prstenů

V době koupě nezapomínejte ani na výběr prodejce, který by měl splňovat několik kritérií, a tím je zkušenost, kvalita a věrohodnost. Ptáte se, který prodejce toto splňuje? My vám poradíme. Je to internetové klenotnictví Klenota, které se na šperky specializuje od roku 2009 a prodává je do celé Evropy. Díky jejich provozovně v rámci Centra Zlatníků na Praze 1 si můžete vámi vybrané zboží na e-shopu prohlédnout, vyzkoušet a objednávku buď koupit, nebo vybrat jinou. Což je skvělá varianta nákupu. Klenota navíc uspokojí všechny typy zákazníku, a to ať chcete mít prsteny levnější či dražší a luxusnější.

Komentáře