Zajímavosti

Sportovní poháry jsou skvělým oceněním pro vítěze

sportovni_pohary

Vzpomeňte si na doby, kdy jste jezdili na tábory nebo soutěžili v různých kláních ve škole. Vzpomeňte si také na množství diplomů či papírových medailí, jež jste v té době získali, a které skončili v koši. Nebylo vám tehdy líto, že jste nedostali pohár? Myslíme si, že ano, protože radost z vítězství a pohár v rukou by si chtěli užít nejen profesionálové, ale i naprostí amatéři při různých školních, prázdninových i víkendových akcích. Víte, ale kdy byl udělen první z nich a z čeho se dnes poháry vyrábí?

Medaile, diplomy a sportovní poháry neodmyslitelně patří ke sportovnímu klání i závěrečným ceremoniálům. Poháry se udělovaly vítězům už na počátku 17. století, a to ve Spojených státech. Známý je Kypův pohár, který byl udělen v roce 1699 v Nové Anglii, vítězi koňského závodu. První Stanley cup byl předán vítězi v roce 1894 a o šest let později se mohli Davisovým pohárem potěšit tenisté.

Přestože jejich samotná výroba je dnes velice automatizovaná, a převážná většina těch amatérských se vyrábí z plastu, jejich design si stále udržuje znaky původních postupů. Plast se zahřívá při vysokých teplotách a je formován do potřebného tvaru. Poté se do něj vkládají kovové fólie, jež mu dávají barvu a kovové hřeby, které mu propůjčují také dostatečnou tvrdost.

Pohár Ekonomy
Pohár Ekonomy

AAA – poháry nabízí široký sortiment zboží

Pokud uvažujete o tom, že uspořádáte nějakou sportovní či jinou akci pro své kamarády a nevíte, jakou vybrat cenu pro vítěze, máme pro vás řešení. Vyberte jeden z mnoha pohárů od největšího prodejce v České republice, a tím jsou AAA – poháry.cz. Věřte, že tento typ ocenění vítěze nejen potěší, ale umožní mu se s výhrou pochlubit i ostatním. Tento obchod vám nabízí poháry ve třech cenových kategoriích – Ekonomy, Standard a Luxus. Jsou rozděleny podle ceny i použitého materiálu. Je jen na vás co si vyberete a jaký typ poháru si vás získá. Vybírat můžete vysoké, nízké, s pokličkou i bez ní, ve stříbrné či zlaté barvě. Veškerý sortiment zboží je vyroben z kvalitních materiálů, je skvěle propracovaný a nabízí vám skvělý design.

Komentáře