Zajímavosti

Jak správně vybrat svatební šaty

V zimním období je jen málo lidí, kteří by toužili po svatbě. Mnoho párů si tento šťastný okamžik nechává na letní měsíce, které slibují slunce i teplé dny. Pokud se i vy v létě chystáte na to říct si své ano, pak byste měla začít s výběrem svatebních šatů alespoň 6 měsíců předem. Takže právě nyní! V dnešním článku vám poradíme kde i jak si svatební šaty vybrat.

Půjčit nebo koupit?

Svatební šaty si na svou velkou událost můžete buď půjčit, nebo koupit. Možná si říkáte, že pokud byste zvolila druhou variantu, bylo by to zbytečně drahé. To je možná pravda, ovšem to by nesměl ve svatebním salónu Zoryana Stekhnovych probíhat výprodej svatebních šatů za skvělé ceny. Právě zde totiž můžete koupit krásné svatební šaty až o 90% levněji než byla jejich původní cena, což je opravdu bomba. Získáte tak šaty, které vám budou tento den připomínat celý život, a to za cenu, za kterou byste si je možná ani nepůjčila.

vyprodej_svatebnich_satu

Pokud ovšem v této kolekci nenatrefíte na nic, co by vás oslovilo, nebo by se vám líbilo, máte pořád možnost si je půjčit. A nemusíte daleko, tento salón slouží samozřejmě také jako půjčovna svatebních šatů.

Vybírejte podle více kritérií

Ať už se tedy rozhodnete využít skvělé nabídky a bílou krásu si koupit, nebo z nějakého důvodu využijete spíše možnost půjčení, pak při jejich výběru myslete na několik věcí.

Nejprve si musíte ujasnit, v jakém stylu vaše svatba bude. Pokud zvolíte klasický svatební obřad, pak si také vybírejte spíše dlouhé šaty, které mohou mít bílou barvu, ale také krémovou nebo champagne odstín. Mohou být doplněny vlečkou, závojem i rukavičkami. Jestliže jste zastáncem spíše méně formálního obřadu, pak si můžete vybrat i kratší střih šatů bez vlečky a to v jakýchkoliv pastelových barvách.

pujcovan_svatebnich_satu

Svatební šaty je samozřejmě nezbytné vybírat nejen podle toho, co vás v ten den čeká, a co se vám líbí, ale také podle typu postavy. Proto je dobré před finálním rozhodnutím vyzkoušet více střihů, a podle toho se rozhodnout. Hladké šaty na tělo budou vaši postavu prodlužovat a zvýrazní vaše křivky, nabírané naopak spíše opticky zmenšují, ale zase zakryjí drobné nedokonalosti vaší postavy. Jestliže jste vysoká, zvolte dlouhou vlečku, a nižší podpatek, u menších postav volte spíše nabíranou sukni a boty na vysokém podpatku. Horní polovinu těla zvýrazníte šaty s odhalenými rameny, velkým dekoltem i volnými zády. Naopak rukávy kompenzují rovná i široká ramena a korzet s nižším pasem velká prsa zakryje.

Komentáře