Zajímavosti

Štěně velkého plemene potřebuje vyváženou stravu stejně jako dospělý pes

krmivo_pro_psy

V našem magazínu se celkem pravidelně staráme o to, aby vaši čtyřnozí miláčkové dostávali to správné krmivo, a to ať se jedná o granule pro psy, konzervy nebo pamlsky. Dnes si pojďme říct něco o tom, jak správně krmit štěně velkého plemene a následně dospěláka.

U krmiva pro štěňata si dávejte pozor na bílkoviny

Štěňata rychle rostou i sílí. V tomto období potřebují opravdu kvalitní krmivo, protože právě to přispívá k potřebnému osvalení a pevnosti kloubů. Minimálně do 6. měsíce má štěňátko dvakrát vyšší energetický výdej než dospělý pes. Ať už budete svého „malého“ kamaráda krmit jakýmkoliv typem žrádla, nezapomeňte na to, že krmiva pro štěňata velkých plemen potřebují poměrně nízké procento bílkovin. Tím zamezíte rychlému a nekvalitnímu růstu na úkor vývoje a síly. Jejich dospívání je pomalé a trvá dva roky, proto je nutné do této doby podávat vysoce kvalitní stravu s glukosaminem i chondroitinem.  Nevhodnou stravou může dojít k rychlému růstu a s tím i k určitým zdravotním problémům. Nadměrná hmotnost štěněte vede kolem 5 – 6 měsíce věku k velké zátěži pohybového aparátu  – především kostí, vazů a šlach. Důsledkem pak bývají takzvané medvědí tlapy (prošlpané packy), kulhání i vývoj dysplazie kyčlí a postojové abnormality. Proto je opravdu nezbytně nutné v tomto období dodržovat správné zásady krmení a kupovat kvalitní stravu.

Štěně velkého plemene
Štěně velkého plemene

Kvalitní granule pro velké psy

Dospělý pes velkého plemene by měl mít poměr živin v krmivu vyčíslen ve vztahu k objemu energie i metabolické tělesné hmotnosti. Stanovení přesné krmné dávky přispívá jak k prevenci překrmování, tak podvýživy. V krmivu pro psy velkých plemen se používá formule pro zdravé klouby. Použité složky stravy působí jako ochrana kloubní chrupavky a pomáhají psům si udržet pohyblivost i celkové zdraví. Granule pro velké psy i ostatní typ krmiva musí být vždy vyvážený. Jen tak hafanovi dopřejete pevné zdraví a vitalitu. Nekvalitní a špatně vyvážená strava se vždy odrazí na jeho srsti, chrupu, ale také celkovému zdravotnímu stavu a kondici.

Můj Mazlík – vše pro vašeho pejska

Internetový obchod Můj Mazlík vám nabízí stravu pro vaše nejmenší pejsky, dospěláky i seniory velkého plemene. Najdete zde špičkové krmiva těch nejlepší značek z USA, Kanady i České republiky. Lehce a z klidu svého domova zde nakoupíte také ostatní potřeby pro psy, jako jsou vodítka, misky, pelíšky a hračky. Můj mazlík vám nabízí vše, co váš nejlepší kamarád potřebuje!

Komentáře