Zajímavosti

Pro svůj velký den si vyberte ty nejkrásnější snubní prsteny

Mnoho lidí si svůj svatební den užije jen jednou v životě. Někteří si tuto velkou událost zopakují třeba i víckrát. Ať už je to jakkoliv, vždy by to mě být pro novomanželé nezapomenutelný zážitek. Ke svatbě neodmyslitelně patří svatební kytice, dort, krásné šaty i snubní prsteny, bez kterých by se opravdu slavnostní obřad neobešel. Snubní prsteny vybírejte pečlivě, protože je v tom nejideálnějším případě budete nosit celý život a budou trvalou vzpomínkou na váš velký den.

Symbol s dlouholetou tradicí

Svatební prstýnky představují symbol spojení dvou lidí a slib věrnosti i lásky, který je součástí svatebních obřadů už od dob starověkého Říma. V této době byly prstýnky vyrobeny nejčastěji z železa, mědi, kůže i obyčejné trávy. Drahé kovy se začaly k výrobě používat až později. Jednoduché zlaté kroužky s kamínky se nosí od 16. století. V této době nosily prsteny jen ženy, oba partneři si je vyměňují od 20. století a nosí se na levé ruce, protože je blíže k srdci.

Široký výběr

Snubní prsteny se v průběhu let hodně změnily. V dnešní době je výběr opravdu široký, a to nejen v designech, ale také v materiálech. Koupit můžete prstýnky s diamantem i s ostatními kameny, hladké nebo s povrchovou úpravou. Zlato ještě pořád patří k nestárnoucí klasice a v posledních letech je skvělou alternativou zlato bílé.

Při výběru snubního i zásnubního prstenu se řiďte nejen svým a partnerčiným vkusem, ale mějte na paměti i šířku prstu. Jestliže máte štíhlé a dlouhé prsty je lepší volit širší kroužek. U silnějších prstů kupte naopak prstýnek slabší. Kromě šířky vyberte rovněž vhodný průřez s ohledem na pohodlí při každodenním nošení.

Nakupte u specialistů

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ prstýnků, nakupte je u specialistů. Vsaďte na firmu ROTOFY  ROŽNOV spol. s r.o. působící na zlatnickém trhu od roku 1994. Společnost se zaměřuje na prodej zlatých šperků tuzemské i zahraniční výroby.

Komentáře