Zajímavosti

Tandemový seskok padákem nebo pilot letadla na zkoušku? Proč ne

Tandemové seskoky padákem patří spolu s bungee jumpingem k těm nejpopulárnějším adrenalinovým zážitkům. Právě díky nim každý den lidé překonávají svoje hranice a získávají tak zážitky, na které se nezapomíná.

Seskok padákem v tandemu je opravdu skvělou možností jak zprostředkovat jedinečný zážitek volného pádu. Skočit může téměř každý, ale určitá omezení tady jsou. Protože i tento zážitek představuje pro organismus určitou zátěž. Jestliže jste zdraví a s ničím se neléčíte, pak se nemusíte ani chvíli rozmýšlet a můžete v tandemu seskočit. Co ale pokud trpíte nějakým handicapem?

Kontraindikací není mnoho

Seskoky padákem se nedoporučují osobám s ischemickou chorobou srdeční, nekontrolovatelným vysokým nebo nízkým tlakem a cerebrovaskulárním onemocnění. Velmi důležitý je stabilní psychický stav. Pasažér musí být schopen rozumět tomu, co se chystá, a být schopen plnit pokyny instruktora. Kontraindikací jsou proto také neurózy vyžadující aktivní léčbu, psychózy a závislost na drogách či alkoholu.

Nejste úplně pohybliví? Nevadí

Jelikož jste při volném pádu i samotném letu na padáku připoutáni ke zkušenému a kvalifikovanému instruktorovi, není nutná 100% funkčnost pohybového aparátu. Za speciálních podmínek si můžete tento zážitek dopřát i jako vozíčkář, nebo pokud máte amputaci dolních končetin. Rovněž není problémem slepota i částečná hluchota. Musíte ovšem být schopni vnímat, co se děje kolem vás. Jestliže trpíte cukrovkou, ale máte ji stabilizovanou, pak se nemusíte seskoku nijak bát. Tento zážitek lze absolvovat i s epilepsií, pokud jste pod kontrolou a bez záchvatů a změn medikace poslední 2 roky.

Více zážitků na jednom místě

Seskok padákem je opravdu skvělý zážitek, který si teď díky leteckezazitky.cz můžete dopřát i vy. Stačí si jen vybrat město a zážitek, po kterém toužíte. Kromě seskoků se proleťte v balónu či vrtulníku, vyzkoušejte si simulátor letadla i stíhačky. Nebo neodolejte a staňte se pilotem na zkoušku. To všechno vás totiž na leteckezazitky.cz čeká!

Komentáře