Zajímavosti

Únikové hry

Únikové hry se stávají fenoménem dnešní doby. Lákají mladé i staré. Rodiny s dětmi. Začátečníky i profíky. Fyzická nenáročnost a rozmanitost úkolů umožňují každému užít si skvělou zábavu. 

Tajemná místnost a vy máte omezený čas na to, se z ní dostat. K tomu aby se tak stalo, musíte vyřešit spoustu úkolů a hádanek. Tato hra prověří vaše schopnosti, logické myšlení, improvizaci a odolnost vůči stresu. Připravte si svou inteligenci a důvtip, budete je potřebovat. 😉 Váš čas začíná běžet právě teď.

Únikové hry, alias escaperoom či exit room se těší čím dál tím větší oblibě. Jedná se o druh psychologicko-dobrodružné hry, kde jsou účastníci zamčení v jedné místnosti a jejich úkolem je se z této místnosti dostat za pomocí řešení všelijakých hádanek a rébusů. Stačí mít oči otevřené a hledat vodítka.

Koncept reálných únikových her se vyvinul z videoher počítačových, při kterých musí být hráč ostražitý a použít kritické myšlení k tomu, aby si našel cestu z místnosti ven.

První reálné escaperoomy začaly vznikat v Asii, následně v Severní Americe a potom zamířily i do Evropy a Austrálie. Mezi nejznámější zahraniční společnosti patří TheEscapeHuntExperience, ClueQuest, HintHunt, Puzzle Break and AdventureRooms.

Úplné prvenství má však hra Origin, která vznikla pod rukama programátorů v Silicon Valley v roce 2006.

Jak přesně zážitek probíhá?

Jakmile vstoupíte do místnosti, začne vám běžet čas. Pozorně si všímejte věcí kolem vás, hledejte kódy, objevujte skrytá místa, spojujte věci a zjišťujte, zda-li spolu nesouvisí. Spolupracujte. Jedině tak objevíte potřebné klíče a otevřete potřebný počet zámků, které vám zajistí cestu ven. Každý úkol budete řešit jen jednou. Když nebudete vědět, jak dál, správce místnosti vám poradí. Po skončení hry s vámi projde všechny úkoly a v případě zájmu s ním společně zhodnotíte, jak jste spolupracovali jako tým a obdržíte zpětnou vazbu.

Komentáře