Zajímavosti

Už zase rád nakupuji boty

panske polobotky

Jsou dvě skupiny lidí. Ti, kteří nakupují rádi a Ti, kteří berou nákupy jako nutnost. Přiznám se, že já patřím do té druhé skupiny.  Polovina, nebo možná větší polovina čtenářů mne hned v tuto chvíli odsoudí. Vždyť třeba naše drahé polovičky jsou schopny na nákupech strávit celý den. Stačí se jen podívat na nákupní centra, která jsou o víkendech v obležení rodin s dětmi. Nakupování spojené s návštěvou fastfoodu se stalo pravidelnou náhražkou kulturních akcí. Asi je v tom nějaké kouzlo, které je doposud mým zrakům skryté. Naposledy jsem se jej marně snažil nalézt pří nákupu bot.

Navštívil jsem jedno nejmenované nákupní centrum v naší metropoli a dal jsem se do vybírání. Podotýkám, že mne k nákupu nedohnal víkendový rozmar ale potřeba opravdu nakoupit zimní boty. Na první pohled by se dalo říci, že z tak velkého sortimentu si prostě nemůžu nevybrat, ale opak se nakonec ukázal pravdou. Po prvotním odfiltrování materiálově laciných „kousků „ se můj výběr velmi zjednodušil na několik favoritů. Bohužel cena již značně odpovídala a i přes mou nelibost jsem byl pořád připraven koupit. Po odfiltrování několika párů, které alespoň základní módní standard minuly o staletí, zůstaly poslední, kterým jsem byl připraven říct ANO. Naneštěstí se ukázalo, že zrovna v mé velikosti prostě nejsou. Takže podtrženo sečteno dvě hodiny času a výsledek nula. Rozhodl jsem se, že to zkusím jinak.

Nikdy předtím mne nenapadlo vyzkoušet nakupovat boty na internetu.  Bylo zde několik ale, které byly dostatečně silným argumentem proč nakoupit v „kamenném krámu“.  Na prvním místě byl asi fakt, že si prostě boty nemůžu vyzkoušet a hned v těsném závěsu byla nutně vyšší cena díky poštovnému.

Přesto všechno jsem zasedl k internetu a pomocí strýčka Google jsem zadal zimní boty. Mezi prvními odkazy mě zaujala adresa svetbot.cz.  Rychlé rozhlédnutí mě celkem překvapilo, dopravu budu mít jistě zdarma. Přeci jen jsem nepočítal s tím, že mě zimní boty budou stát méně než 1000 Kč. Hurááá. A co bylo mnohem zajímavější, když se mi boty náhodou nebudou líbit, nebo mi prostě nepadnou tak je mohu poslat zpět a opět za to nezaplatím ani kačku. Hurááá. Moje prvotní obavy se rozplynuly jako pára nad hrncem.

Do oka mi ihned padly šněrovací kožené polobotky Bugatti. Přiznám se že jsem také přemýšlel nad několika dalšími kousky jako třeba tyto polobotky bez šněrování. Potěšila mne možnost prohlédnout si boty v sérii 360° prohlídky. Není to sice jako si boty vyzkoušet ale v rámci možností je to fajn. Velmi mne také potěšil kvalitní popis, který mi dal dobrou představu o tom, co kupuji. Netrvalo dlouho a boty byly v košíku. Pár kliku mě dělilo od dokončení objednávky. Tak a teď jsem si mnul ruce a těšil se, jak vyzkouším promptnost obchodu. Slibovali, že objednávku expedují ještě týž den, kdy se objedná a do druhého dne bych ji měl mít doma. Škodolibě jsem se těšil, že je nachytám na švestkách.

Bohužel mne čekalo příjemné zklamání. Boty opravdu dorazily druhý den a překvapení pokračovalo i po rozbalení balíku. Boty byly opravdu pěkné a velikost seděla.  I přes to, že kvalita zpracování mnou objednané boty není asi přímá zásluha eshopu, ode mne dostávají jedničku s hvězdičkou. Rád zde budu nakupovat boty dále!

Komentáře