Zajímavosti

Váš čtyřnohý miláček si zaslouží ten nejlepší pelíšek

Jestliže máte ve vaší domácnosti mazlíčka, který se rád válí a odpočívá na pohodlném místě, pak by mu neměl chybět jeho pelíšek. Jak ale pelechy pro psy vybírat? Tak přesně to se dozvíte v dnešním článku.

Důležitá je velikost

Při výběru pelíšku pro psa musíte myslet hlavně na to, že ke každému hafanovi se hodí jiný typ pelechu. Hlavním kritériem je pak velikost psa. Proto před samotným nákupem změřte jeho délku i šířku. Pejsek musí mít při ležení alespoň o 10 až 20 cm více místa. Takže při výběru velikosti započítejte i tento údaj. Čím větší pes, tím větší pelech a také více místa ve vašem interiéru. Pro velké pejsky jsou vhodné odolné matrace, které jim dopřejí dostatek místa i pohodlí.

Jaký typ materiálu zvolit

Pelíšky se vyrábějí z nejrůznějších materiálů. Při výběru materiálu je velmi důležité si uvědomit, jaké má váš hafan návyky, kde přesně bude pelech umístěn i jak se bude udržovat. Pokud máte doma psa čistotného, nebo ho po každé procházce důkladně umyjete, můžete vybrat i plyš či peršan. Mnohem vhodnější jsou však lehce pratelné materiály. Malé typy pelechu jednoduše vložíte celé do pračky, velké pak mívají rozepínatelný potah, který lze rovněž prát v pračce. Vybírat můžete i z velkého množství tvaru.

Barva i vzor je na vás

Psí pelíšek by měl rovněž zapadnout do vašeho interiéru, a proto by vám měl padnout do oka. Barva a vzor je pak jen na vás, vašem vkusu a celkovém vybavení vaší domácnosti.

Pejska nenuťte

Ať už vyberete jakýkoliv tvar i typ pelíšku, vždy nechejte pejska, aby se s ním nejdříve seznámil. Do ničeho ho nenuťte. Musí si ho sám prozkoumat a po seznámení pomalu vyzkoušet.  Nové ležení mu můžete vystlat jeho oblíbenou dekou, aby věděl, že místo je opravdu jen jeho.

Mujmazlik.cz – velký výběr zboží i informace o psech

Velký výběr pelíšků a potřeb pro pejsky seženete na mujmazlik.cz. Dozvíte se zde i potřebné informace o psech a jejich výchově.

Komentáře