Zajímavosti

Vrtulník na dálkové ovládání – vaše nová zábava

rc_model

V dnešní době se na obloze stále více objevují RC modely letadel, vrtulníků i dronů. Je to zábava, která tak nějak k moderní době patří, a kterou vyhledávají hlavně chlapi, ale výjimky potvrzují pravidla. A tak nikoho nepřekvapí, když tyto modely pilotuje žena.

Pokud byste i vy chtěli zkusit, jaké to je řídit třeba vrtulník na dálkové ovládání, přečtěte si dnešní článek, který vám poradí, kde modely koupit i to, jak se v nabídce orientovat.

RC = dálkové ovládání

Označení RC je vlastně anglické Remote Control, což neznamená nic jiného než dálkové ovládání. RC vrtulníky jsou tedy malé napodobeniny a vlastně zmenšeniny skutečného vrtulníku, které ovládáte na dálku pomocí radiového signálu, digitálního signálu, nebo pomocí infračerveného ovládání. A jaký vrtulník tedy vybrat, aby pro vás byl ten nejlepší?

Jednorotorové, nebo dvourotorové RC vrtulníky?

Jednorotorové vrtulníky mají nižší stabilitu, takže jsou určeny spíše pro zkušenější piloty. Avšak i toto není úplná pravda, protože je mnoho šikovných začátečníků, kteří se naučí létat také s jednorotory. Piloti ale musí počítat s větší nestabilitou, a tím pádem musí k řízení přistupovat opatrněji. Jejich velkou výhodou je jejich rychlost i celková obratnost, takže se při létání s tímto typem určitě nudit nebudete.

rc_model

Dvourotorové vrtulníky jsou vyhledávané hlavně pro svou stabilitu a jednoduché ovládání. Proto je mají rádi hlavně začátečníci i děti, které se ho naučí ovládat po několika nalítaných pokusech.

Vyberte počet kanálů

U RC vrtulníků znamená počet kanálů počet funkcí, a tedy směrů pohybů, kterými model disponuje.

3 – kanálové modely se ovládají velmi jednoduše a jsou primárně určeny více pro začátečníky. Umožňují pohyb nahoru-dolů, dopředu-dozadu a rotaci kolem osy vpravo-vlevo.

4 – kanálové vrtulníky umožňují větší možnosti v lítání, přesnější letové vlastnosti i ovládání. Pilot si při lítání s tímto modelem opravdu užije a může lítat nahoru-dolů, dopředu-dozadu, rotovat okolo osy vpravo-vlevo a létat bokem vpravo-vlevo.

Při koupi zvolte ověřenou kvalitu

Pecka – modelář je název opravdu kvalitního a ověřeného modelářství, které je na trhu již 25 let, a které disponuje nejen kamennými prodejnami v Praze a Bratislavě, ale také přehledným a skvěle vybaveným e-shopem.

Právě na jejich e-shopu můžete nakupovat RC vrtulníky i jejich příslušenství z pohodlí svého domova. Vůbec nemusíte mít strach, že byste si neuměli vybrat, protože zde mají vrtulníky rozdělené do několika kategorií, a to RC vrtulníky pro začátečníky, RC vrtulníky jednorotorové a RC vrtulníky dvourotorové. Samotnou sekci tvoří také jejich příslušenství, kde seženete mnoho „vychytávek“ pro svůj model, jako je například cvičný přistávací kříž nebo gyro zařízení, které hlídá vodorovný let vašeho vrtulníku.

Jejich opravdu přehledné uspořádání vám pomůže, společně s naším návodem, vybrat si přesně ten typ vrtulníku, po kterém toužíte. Pokud si ale opravdu nebudete vědět rady, určitě je navštivte a oni vám rádi profesionálně poradí.

Komentáře