Zajímavosti

Vyberte si správné společenské šaty

plesove_saty

Plesová sezóna je už sice za námi, ale zase nás čeká léto, které bývá plné svateb. Pokud se na nějakou chystáte i vy, přečtěte si náš dnešní článek o tom, jak správně vybrat společenské a plesové šaty, protože i ty můžete na svatbu klidně obléknout!

Zvolte si délku

Jako první se rozhodněte, zda preferujete společenské šaty dlouhé či krátké. U dlouhých střihů si dávejte pozor na samotnou délku šatů, a při nákupu je vždy zkoušejte s obuví na podpatku. Výběr krátkých šatů je v tomhle jednodušší. Při jejich koupi si dávejte pozor na to, jakou délku zvolíte s ohledem na tvar vašich nohou. Nezapomeňte, že ne každé postavě sluší každá délka. Nejlépe je volit takovou, ve které se cítíte nejlépe.

Společenské šaty
Společenské šaty

Barva šatů je důležitá

Dalším faktem při výběru hraje také jejich barva, protože té si okolí všímá jako první. Při koupi dejte na svůj instinkt i na to co se vám líbí. Pokud si nejste jistá, vezměte na nákup kamarádku, nebo si nechejte poradit od personálu v obchodě, který vám ve většině případů velmi ochotný.

Společenské a plesové šaty
Společenské a plesové šaty

Střih společenských i plesových šatů v závislosti na typu postavy

Naprosto zásadní je u společenských šatů dobrý střih. Každá postava má své přednosti i nedostatky, avšak, kdo umí zdůraznit to dobré, vždy vypadá božsky.  Pokud máte postavu typu přesýpacích hodin, tak zdůrazněte ženské křivky zvýrazněním štíhlého pasu, nechejte odhalenou šíji i ramena a zvolte hlubší výstřih. U hruškovitého tvaru je potřeba zeštíhlit spodní polovinu těla a vytvořit objemnější horní část postavy. Zvolte šaty s plnými rukávy či bolerkem. Nevolte bohatou a výraznou sukni. Chlapecká sportovní postava, takzvaný obdélník, potřebuje zvýraznit štíhlé paže a poprsí. Postava typu trojúhelník vyloženě vybízí k zvýraznění dolní poloviny postavy a zvolení co nejjednodušší horní části.  Jablko, typ postavy s větším poprsím, boky i pasem si žádá vytvoření siluety proporcionální postavy. Pas proto zvýrazněte páskem či broží a odhalte ramena i paže.

Ramínka či korzet bez nich?

V létě i v zimě si můžete koupit společenské šaty na svatbu s ramínky i bez nich. Jestliže máte širší ramena a hrudník budou vám slušet ramínka širší, protože dokážou lépe rozčlenit plochu dekoltu. Jinak si můžete dovolit odhalený dekolt. Zvolíte – li šaty bez ramínek, dejte si pozor, aby vám perfektně seděly v pase.

Návod ke koupi již máte, nyní stačí vyrazit na nákupy, nebo to můžete zvládnout z pohodlí domova a koupit společenské či plesové šaty e-shop po internetu.

Komentáře