Zajímavosti

Vyberte vhodné a kvalitní krmivo pro vašeho psa

Aby vám váš pejsek byl nejlepším přítelem co nejdéle, je nutné, aby byl také dlouho zdravý. K dlouhověkosti psů, stejně jako u lidí vede zdravý životní styl. Dlouhé procházky, dostatečný pohyb, hraní a samozřejmě také nezanedbatelná složka, a tím je výběr správného krmiva. Víte přesně, jaké krmení pro vašeho hafana vybrat, a jak často ho krmit?

Kupujte vyvážená krmiva

Při krmení dospělého psa byste měli myslet hlavně na to, zda dostává kompletní a vyváženou stravu. To znamená, zda má dostatečný přísun bílkovin, minerálů i vitamínů. Všechny tyto informace získáte na obalech krmiva, které by měly obsahovat štítek o výživové hodnotě a o tom, pro kterého pejska je určené. Strava dospělého psa by měla obsahovat alespoň 10% denních kalorií z bílkovin, 6% z tuků a 3-5% vlákniny.

Velikost porce závisí na mnoha faktorech

Množství jídla spořádaného vašim miláčkem vždy záleží na jeho velikosti, rase, stáří a jeho denní aktivitě a výkonu. Jako správné vodítko můžete použít grafy na etiketách potravin. Pokud má váš pes málo pohybu, může dostávat o 15% méně krmiva, než je doporučená dávka. Aktivní jedinec, který během dne hodně běhá, bude potřebovat větší denní přísun, a to o 25-35%. U některých se doporučuje i krmivo pro psy s větším množstvím tuku, jenž jim poskytne i více kalorií. Jestliže si s jeho krmením nevíte rady, vždy se obraťte na svého veterináře, který vám poradí v nastavění množství a druhu potravin.

Krmení pro psa
Krmení pro psa

Pravidelné krmení

Většina majitelů domácích mazlíčků své dospěláky krmí dvakrát denně, tedy ráno a večer. Tento styl krmení jim může usnadnit trávení, avšak jsou psi, kteří jí pouze jednou denně, a to ve většině případů večer.

Rozhodnutí čím krmit záleží na potřebách vašeho psa

Suché krmivogranule, poskytují dostatečné množství živin a uspokojí nutriční potřeby, avšak obsahují méně vlhkosti. V misce je můžete, na rozdíl od konzervy, nechat celý den aniž byste měli obavu, že se zkazí. Konzervy mají 65% vody a obsahují více masa, což je pro psy přínosné. Samozřejmostí je však jejich rychlá konzumace, jinak dochází ke kažení a vysychání.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ krmiva, vždy mějte na paměti potřeby vašeho čtyřnohého miláčka a podrobně kontrolujte vyváženou hodnotu krmiva. Nikdy nezapomínejte na dostatečný pohyb a zdravý životní sty. Jen tak vám bude váš hafan vděčný.

 

Komentáře