Zajímavosti

Vyrazte v červenci na festival

hrad_tocnik

Někomu z vás začali prázdniny již včera a někoho to čeká teprve v úterý. Ať už máme vysvědčení v kapse, nebo ho teprve dostanete, věřte, že léto zaklepalo na dveře. S létem je tady samozřejmě období hudebních festivalů, které byste si měli náležitě užít. A nemusíte být zrovna školou povinní. Hudební festivaly jsou tady pro všechny, kteří mají rádi dobrou hudbu, zábavu a lidi kolem. Proto vám přinášíme alespoň pár festivalů, které vás v červenci čekají.

Rock for People 3. – 6. 7

Jako každý rok se koná v Hradci Králové na Festivalparku. Letos to bude opravdu veliké, protože vystoupí americká skupina Faith No More a Skrillex. Zahrají zde také The Prodigy, Orbital, Enter Shikari a další. Z naší scény na vás čeká Aneta Langerová, Tomáš Klus, Mandrage, Tata bojs, Visací zámek či Vypsaná fixa.

Cena vstupenky na všechny dny je 1. 440 Kč.

Master sof Rock 9. – 12. 7

Na Moravě můžete navštívit festival ve Vizovicích v areálu likérky Rudolfa Jelínka. „Zapařite“ na Nightwish, Thin Lizzy, Sabaton, Pain, Unisonic, Exodus, Kamelot a dalších mnoho skvělých kapel. Tento rok se uskuteční 10. ročník největšího rockového festivalu, tak si ho nenechejte ujít. Užijete si také mnoho mimohudebních aktivit, například bunde-jumping.

Cena vstupenky je 1. 550 Kč na všechny dny.

České hrady – Točník 10. – 11. 7

Na Točníku na Berounsku vás letos čeká velké česká hudební scéna. Ewa Farná, Horkýže Slíže, David Koller, Chinaski, Monkey Business, Sto zvířat, Xindl X, Tomáš Klus a další.

Na hradě Točník si můžete kapely poslechnout za 680 Kč.

V červenci vás čekají Hrady ještě v Rožmberku nad Vltavou 17. – 18. 7 a v Kunětické Hoře 24. – 25. 7.

Creepy Teepee 10. – 12. 7

Sedmý ročník alternativní hudby se koná v Kutné Hoře. Mimo jiné na něm vystoupí Blithe Field z Ohia, Coma Cinema z Jižní Karolíny, King Dude ze Seattlu, nebo noise rocková kapela Xaddax. Na nezávislé scéně si poslechnete Excepter – newyorskou formaci.

Vstupenky jsou ke koupi za 1. 059 Kč.

Colours of Ostrava 12. – 15. 7

Co by to bylo za léto, kdyby se v Ostravě v oblasti Dolních Vítkovic nekonal Colours. Program bude jako každý rok velice nabitý a přijdou si zde na své milovníci každého žánru. Účast potvrdil Bobby McFerrin, Alanis Morissette, ZAZ, která zde byla i loni, Animal Collective, Lips, Parov Stelar Band a opravdu mnoho dalších. Skvělým překvapením měla být islandská zpěvačka Björk, která ale musela své vystoupení ze zdravotních důvodů zrušit. Na Barvách ji nahradí skotská kapela Mogwai a izraelsko-americká Infected Mushroom. Na festivalu se představí 150 kapel i DJs. Čeká na vás mnoho divadelních představení z různých koutů světa a velkolepá show, na které nesmíte chybět.

Nyní je cena vstupenky na všechny dny 2. 390 Kč, na místě pak zaplatíte 2. 500 Kč. Vstupenku si můžete koupit i na jednodenní akce.

Colours of Ostrava
Colours of Ostrava

V prvním měsíci prázdnin si můžete poslechnout hudbu na mnoha dalších festivalech, ale tyhle vám určitě nesmí ujít. Užijte si léto naplno!

Komentáře