Zajímavosti

Žádnému profesionálovi na stříhání by neměly chybět kadeřnické nůžky

Žádný kadeřník se neobejde bez pořádných kadeřnických nůžek. V nůžkách sice samotné umění stříhání není, ale k hezkému účesu jsou nezbytné. Ať už jste profesionál, nebo vás prostě jen tato činnost baví, měli byste kadeřnické nůžky vlastnit. A jak je vlastně vybrat?

Vyberte si druh

Kadeřnické nůžky jsou speciální s oboustranným ostřím. To zajišťuje klouzání po vlasech a tím pádem jejich řezání. Ostří nůžek je vyrobeno z vysoce kvalitní oceli a může být buď hladké, nebo zoubkaté. Zoubky se ale používají jen ke stříhání mužů. Na trhu jsou i kadeřnické nůžky s mikrozoubky, ty používají nejčastěji začátečníci, aby jim vlas při stříhání neklouzal. Hodí se pouze na klasické stříhání, nikoli na klouzavé, které je v dnešní době nejmodernější.

Ergonomicky tvarované i s teflonovým povlakem

Nůžky se vyrábějí jak pro praváky, tak pro leváky. Jsou ergonomicky tvarované a mají i otočné držátko palce. Jsou vybaveny rovněž držátkem malíčku sloužícím k tomu, aby kadeřník nebral nůžky obráceně. Držadla jsou vyložena výměnnými kroužky vyrobenými z plastu. Ty by měly zabraňovat bolestí prstů. Některé typy nůžek mohou být opatřeny teflonovým povlakem, který je odolný proti poškrábání a stříhání s ním je jednodušší.

Středový šroub je důležitý

Dobré je také vědět, že u tohoto typu nůžek je velmi důležitý středový šroub. Ten plynule reguluje sílu přítlaku ostří měnící se v průběhu stříhání. Šroub je potřeba jednou za čas namazat speciálním minerálním olejem.

Efilační nůžky pro větší objem

Kromě klasických nůžek a těch s mikrozoubky jsou na trhu rovněž speciální efilační nůžky, které mají jedno ostří hladké a druhé zoubkaté. Díky tomu lze dosáhnout zvětšení objemu vlasů nebo střapatého efektu. Nůžky jsou vhodné pro prostřihávání i špičkování vlasů.

Kde sehnat kadeřnické nůžky?

Profesionální nůžky koupíte na extrabeauty.cz, kde mají opravdu široký sortiment nůžek klasických i efilačních.

Komentáře