Zajímavosti

Zdravý pes? Jděte na to přes stravu

Víte, že zdraví svého mazlíka částečně máte ve svých rukou. Do velké míry jej můžete ovlivnit stravou.

Asi jste to už slyšeli. Když už si tu němou tvář pořídíte, tak byste se o ni měli starat. Věnovat jí lásku, kvalitní stravu a bezpečný domov. Víc totiž ani nežádá.

Kvalitní strava? Oč se jedná?

Pojmem kvalitní strava veterináři zamýšlejí stravu vyváženou, plnou vitamínů, minerálů a stopových prvků. Na trhu v současné době naštěstí najdeme řadu vynikajících produktů různých značek, ať již se jedná o kvalitní granule či masové konzervy.

Vybíráme granule

I přesto tyto produkty podrobte náležitému výběru. V hledáčku vašeho zájmu by měly být především dva hlavní parametry, a to co nejvyšší procentuální zastoupení masa ve výrobku a absence barviv i jakýchkoliv přídavných látek na chemické bázi.

Kvalitní psí granule

Psí granule renomovaných výrobců v současné době obsahují i látky prospěšné jak pro trávení, tak pro zdraví zubů a dutiny ústní. Stejně jako řadu vitamínů a dalších pro pejska prospěšných látek, tedy ovoce, zeleniny, rybího tuku či pivovarských kvasnic.

Pejska nepřekrmujte

Na obalech granulí navíc najdete i přehlednou informativní tabulku, ze které snadno na základě pejskovy váhy zjistíte, jaké množství granulí mu každý den můžete dopřát. Krmnou dávku pejskovi nezvyšujte, jinak budete mít po svém boku cvalíka. Krmte ho každý den ve stejnou dobu a dopřejte mu i dostatek vody.

Masové konzervy

Velmi oblíbené jsou u pejsků masové konzervy, jejichž obsah jsou většinou schopní zhltnout na posezení. Na tyto produkty mějte prakticky stejné nároky jako na granule, zaměřujte se tedy na výrobky bez chemie a s co největším množstvím masa. Pouze a jedině masem jsou například tvořeny masové konzervy Max Deluxe, jimž trh zásobuje společnost Falco.

Informujte se a nakupujte online

Rádi byste se na téma výživa psů dozvěděli něco víc? Velmi dobrým zdrojem informací jsou články o chovatelství na stránkách infopes.cz. A chovatelské potřeby levně nakoupíte na e-shopu prymus.cz.

Komentáře