Zajímavosti

Zhubněte tancem

Dala jste si po vánočních svátcích předsevzetí, že zhubnete? Leden už je skoro pryč a vy jste ještě nezačala? Pokud je to i váš případ, pak je důležité si uvědomit proč tomu tak je. Možná jste zkrátka jenom nepřišla na žádné cvičení, které by vás bavilo. Běhání je nudné, do posilovny mezi chlapy se vám nechce, kurové tréninky se vám zdají moc náročné….a co takhle tanec pro holky? Skvělý, zábavný a oblíbený pohyb, při kterém se vyřádíte a budete spalovat tuky.

Taneční studio Olomouc má pro vás skvělé kurzy

331 Dance Studio Olomouc pro vás připravil různé taneční kurzy a samozřejmě i tanec pro dívky s názvem Ladies Dance. A co všechno vám taneční kurz pro dívky nabízí? Čekat na vás budou taneční styly spadající pod street dance. Kromě nejoblíbenějšího tanečního stylu Dancehall, který je plný dynamiky a čerpá z izolovaných pohybů pánve a boků se můžete těšit také na Hip Hop, MTV Dance, MTV High Heels, L.A. Style, Twerk, ale také Waacking či Vogue. Že nevíte, co všechno tyto pojmy znamenají, a co vlastně budete tančit? Pak si určitě o těchto stylech přečtěte více.

Naučte se street dance

Hip Hop je souhrn několika tanečních stylů, které se tančí na hiphopovou hudbu, kterou už jste určitě slyšela. Tento tanec vznikl v 80. letech 20. století a vlastně kopíruje mnoho dřívějších černošských tanců. MTV Dance je poměrně nový styl, který vznikl z hip hopu. Geografie tance jsou tvořeny tak, aby to byla show a podívaná pro všechny diváky. Kromě tancování se zde klade důraz na vizuální stránku stylu i celkovou image tanečníků. MTV High Heels je naprostou novinkou a jedná se o MTV Dance, který se tančí na podpatcích. L.A. Style se vyznačuje náročnější choreografií, která vystihuje text hudby. Jde vůbec o nejkomerčnější taneční styl. Twerk neboli Twerking je v dnešní době opravdu velmi populární, a to díky více zpěvačkám a tanečnicím, které ho zmedializovaly. Waacking je silně ovlivněn funkovou a disco hudbou a celkovým stylem. V tomto tanci se používají rychlé pohyby rukou i celým tělem. Vogue je určitá forma moderního houseového tance. Jedná se o vysoce stylizovaný taneční projev a vyznačuje se především lineárními pohyby pevných rukou.

V tanečním studiu 331 Dance Studio Olomouc se zkrátka naučíte tančit všechny street dance styly, skvěle se pobavíte, zhubnete a budete se cítit skvěle. Tak proč nezačít ještě dnes?

Komentáře